Ege Bölgesi dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Haziran hava durumu açıklaması yapıldı. Açıklanan verilere göre, Ege Bölgesi’nde hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam ediyor. Bölge genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bu nedenle yaşlılar, kronik rahatsızlığı olanlar ve çocukların 11 ile 16 saatleri arasında dışarı çıkmaması gerektiği belirtildi.

Ege 30.06.2021 - 21:24 30.06.2021 - 21:24

SICAKLIK UYARISI

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölgemiz genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin ortalama 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 37°C
Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 32°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 40°C
Az bulutlu ve açık

MUĞLA °C, 38°C
Az bulutlu ve açık

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Ordu çevreleri ve Samsun’un doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@