Plastik ve kauçuk sektörlerinin dünyadaki en önemli ve kapsamlı buluşma noktası olan K 2022 Fuarı, 19-26 Ekim 2022 tarihlerinde Düsseldorf'da düzenlenecek.

Pandemi nedeniyle üç yıldır yapılamayan fuara, Türk firmaları yoğun ilgi gösterirken, Ege Plastik Sanayicileri Derneği de (EGEPLASDER) Egeli plastik sektörü temsilcilerinin uygun koşullarda fuara katılımlarını sağlamak üzere harekete geçti.

KOSGEB destek veriyor

EGEPLASDER, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve Manisa Kalıp ve Makina İmalatçıları Birliği ortak girişimi ile düzenlenecek fuar ziyaretleri, 23-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Şener Gencer yenigün

EGEPLASDER Yönetim Kurulu Başkanı Şener Gençer, KOSGEB’in de teşvik kapsamına aldığı fuar için firma yöneticilerinin uygun koşullarda katılımlarını sağlamak istediklerini ifade etti.

2019 yılında gerçekleştirdikleri organizasyonun firmalar tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını hatırlatan Gençer, bu yılki fuara dünyanın hemen her ülkesinden katılımcı ve ziyaretçi geleceğini vurguladı.

Şener Gençer şu değerlendirmeyi yaptı:

Avrupa’da 2’nci, dünyada 7’nciyiz

KESİAD Başkanı Günel: BDDK’dan düzeltme bekliyoruz KESİAD Başkanı Günel: BDDK’dan düzeltme bekliyoruz

“Türk plastik sektörü ölçeği bakımından Avrupa’nın 2’nci, dünyanın 7’nci büyük üreticisi. En önemli ihracat pazarımızı ise Almanya başta olmak Avrupa Birliği ülkeleri oluşturuyor. Bu fuarda hem potansiyel müşterilerimizle buluşuyor hem de sektörümüzde üretim teknolojilerinin geldiği aşamaları yakından görme ve tanıma imkânı buluyoruz. Ege’deki plastik sektörümüzün bu fuara uygun koşullarda ziyaretçi olarak katılmalarını sağlamak da bizim görevlerimiz arasında. Bu yönde talepleri olan firmalarımızın 15 Haziran 2022 tarihine kadar Derneğimiz sekretaryasının 0232.441 74 12 numaralı telefonuna ya da info@egeplasder.org e-posta adresimize başvurmalarını rica ediyoruz.”