Eğitim İnsan Yetiştirme Sanatıdır

İzmir’de 1980 yılında eğitim-öğretime başlayan köklü eğitim kurumlarından, LabelFranceducation eğitim kalite sertifikasına sahip İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları 2020-2021 yılı mezunlarını, düzenlenen kep töreniyle yeni hayatlarına uğurladı

Güncel 27.07.2021 - 07:07 27.07.2021 - 07:08

İzmir Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi 39. dönem, İzmir Özel Tevfik Fikret Fen Lisesi 16. dönem öğrencileri, La Vie Nouvelle’de düzenlenen görkemli bir törenle mezuniyetlerini kutladılar. Mezun öğrencilere, velilere ve öğretmenlere seslenen Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Ayşe Başçavuşoğlu, öğrenilen herşeyin çok kıymetli olduğunu söyledi.

Hayatın en önemli parçalarından birinin yeni şeyler öğrenmek olduğunu belirten Başçavuşoğlu, “Eğitimin temel amacı sizlere bilgi yüklemek değildir. Eğitim düşünmek için aklın eğitilmesidir. İnsan yetiştirme sanatıdır. Özen ve dikkat ister. Sizler bu anlayışla doğmuş bir okulun öğrencilerisiniz.Buradan mezun olurken taşıdığınız evrensel değerler hayatınızın her alanında sizlere yol gösterecektir. Sevgiyle yetiştirilen ve büyütülen bireyler olarak sizde hayatı ve insanları sevin. Dünya ancak birbirimizi gerçekten sevdiğimizde ve anlamaya çalıştığımızda daha yaşanılır bir yer olacak. İnsanlara, doğaya, hayvanlara kısaca yaşadığımız bu dünyaya saygı duyun. Saygı eksikliğinin toplumların çürümeye başladığının göstergesi olduğunu unutmayın. Değerli velilerimiz sevgiyle büyüttüğünüz en değerli varlığınızı bize emanet ettiniz. Biz de çocuklarımız için her zaman en iyisini isteyen büyük bir aile olduk. Aydınlık bir Türkiye’nin geleceği olarak bugün mezun oluyorlarsa sizlerin desteği ve gayreti sayesinde. Hepinize desteğiniz ve emeğiniz için gönülden teşekkür ederim. Sevgili öğretmenlerim öğrencilerimizin elinden tutup onları hayata hazırladınız. Mutluklarını, üzüntülerini başarılarını paylaşıp onlara destek oldunuz. Bugün sizlerde haklı bir gururu yaşıyorsunuz. İçinizdeki eğitim ve insan sevgisinin daim olmasını diliyorum. Özverili çalışmalarınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yolunuz açık olsun
Ayşe Başçavuşoğlu mezun öğrencilere son olarak “Atatürk’ün ve Tevfik Fikret’in gençleri herkesin huzur ve barış içinde yaşadığı bir ülke hayal değil” diyerek şöyle devam etti; “Bu güzel ülkeyi hakettiği yere taşımak bizlerin elinde. Siz bu hayali gerçeğe çevirecek donanıma sahip olarak bugün bu yuvadan ayrılıyorsunuz. Geleceğe açılan kapılardan geçerken her başarınızı gururla alkışlayacağımızı bilmenizi istiyorum. Umutlarınızın sonsuz düşlerinizin sınırsız olmasını diliyorum. Yolunuz açık olsun.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@