EGM, sosyal medyada bugün dolaşıma sokulan 'Sessiz İstila' isimli kısa filmle halkı manipüle eden iki kişinin hakkında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Gözden kaçırmayın

Kirişçi: En son 1974’te görülen Anadolu Leoparı tekrar görüldü Kirişçi: En son 1974’te görülen Anadolu Leoparı tekrar görüldü

"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında Youtube isimli video paylaşım platformu üzerinde 'Sessiz İstila' başlıklı kısa filmin yayınlandığı görülmüştür.

Bahse konu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.K. isimli şahıs Sakarya’da,

Ayrıca Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan Militer Doktrin isimli/rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. isimli şahıs ise İstanbul'da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır."

Ümit Özdağ: Yapım masraflarını ben karşıladım

EGM'nin sosyal medyadan yaptığı duyuruya Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yanıt verdi.

Özdağ yaptığı açıklamada, "H.Karacasu tarafından çekilen Sessiz İstila adlı kısa belgesel kendisine benim tarafımdan sipariş olarak verilmiştir. Yapım masraflarını ben karşıladım. ben onayladım. H. Karacasu, kontrolsüz göçün sonuçlarını gösterdi. Suriyeliler “halk” değil. Misafir.Kin/düşmanlık yok" ifadelerini kullandı.