Emek Partisi (EMEP) tarafından düzenlenen konserde, 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin Inan ve Yusuf Aslan anıldı.

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Açık Hava Tiyatrosu'nda bu kez 6 Mayıs 1972’de idam edilen “3 fidan” anıldı. Düzenlenen konsere binlerce kişi katılım sağladı. 

Gezi Direnişi'nin selamlandığı konsere çeşitli sendika ve işçi temsilcilerinin yanı sıra HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni de katılarak destek verdi. 

bornova 3 fidan anma yenigün (1)

Akdeniz: Yüzleşme olmadan helalleşme olmaz!

Devrim şehitleri için saygı duruşuyla başlayan konserde ilk olarak Grup Mayıs sahne aldı. Grup Mayıs'ın ardından 3 Fidan için hazırlanan barkovizyon gösterisine yer verildi.

Etkinlikte EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz de bir konuşma yaparak kitleyi selamladı.

Akdeniz, 6 Mayıs 1972'de üç gencin idamıyla Türkiye halklarına verilmek istenen gözdağının aksine o isimlerin büyüdüğünü ve anne babaların çocuklarına Deniz, Hüseyin, Yusuf, İbrahim adlarını koyduklarını söyledi. 

HDP İzmir İl binasında katledilen Deniz Poyraz'ı da anan Akdeniz, Ankara Gar Katliamı'nda katledilen 104 kişinin hepsinin idam edilen birer Deniz olduğunu sözlerine ekledi. Adalet bu topraklara gelecek ve o arkadaşlarımızla birlikte Gezi'nin halayını hep birlikte çekeceğiz diyen EMEP Genel Başkanı Akdeniz, demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren bütün güçlere selam gönderdi. Sandıkların ve seçimin de güvenliğinin sokaklarda ve mücadelede olduğuna vurgu yapan Akdeniz'in konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Deniz'lerin idamına el kaldıran parlamentoyu da unutmadıklarını dile getiren Ercüment Akdeniz, “Yüzleşme olmadan helalleşme olmaz” dedi. 

bornova 3 fidan anma yenigün (3)

Gözden kaçırmayın

Müsilaj ve imara ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM'ye sunuldu Müsilaj ve imara ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM'ye sunuldu

EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz'in konuşmasından sonra İlkay Akkaya şarkılarını seslendirdi. Akkaya'nın ardından Apolas Lermi ve Mikail Aslan'ın seslendirdiği ezgilere Cem Erdost İleri de orkestrada yer alarak eşlik etti. 

bornova 3 fidan anma yenigün (2)