Aydın’ın merkez ilçesi Efeler'in Osman Yozgatlı Mahallesi'nde ellerinde Arapça "tevhid" bayraklarıyla düğün konvoyu yapan grup hakkında Emniyet tarafından soruşturma başlatıldı.

Kamuoyuna "Taliban bayraklarıyla konvoy" olarak yansıyan olayın detaylarına ulaşıldı. Konvoy oluşturan grubun hilafet ve şeriat isteyen Hizb-ut Tahrir  örgütü olduğu öğrenildi.

Tellidede mevkiinde çekildiği öğrenilen görüntülerde konvoyu oluşturan onlarca araçta "Tevhid" bayrakları sallandı. Konvoyun geçtiği güzergahta vatandaşların kaydettiği görüntüler sosyal medyada yayınlanmasının ardından büyük tepki çekti. Hizb-ut Tahrir örgütünün Aydın'daki bir üyesinin düğününe giderken, diğer üyelerle buluşup konvoy yapıldı.

Görüntülerin büyük tepki görmesi üzerine Aydın Emniyet Müdürlüğü sosyal medya üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Kıyafetleri alev alan genç hayatını kaybetti Kıyafetleri alev alan genç hayatını kaybetti

Açıklamada, “31 Temmuz 2022 günü saat 12.30 sıralarında sosyal medya üzerinden paylaşımı yapılan ilimiz sınırları içerisindeki bir düğün konvoyuna ait görüntüler ile alakalı gerekli araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesi kullanıldı. (Oda TV)