TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Türkiye Hava Yolları yazacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat Genel Müdürlüğü'nün Gölbaşı yerleşkesinde TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni'nde konuştu.

Erdoğan konuşması sırasında, "Medyaya sesleniyorum, Ülkemizin uluslararası alanda Turkey olarak kullanılan ismini Türkiye'ye çevirerek sembolik öneme haiz bir adım daha attık. Artık Turkey yok, Türkiye var" ifadelerini kullanarak "Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine Turkish Airlines değil Türkiye Havayolları yazacağız" dedi.

İzmir'de 10'uncu Onur Yürüyüşü'ne polis engeli: Çok sayıda gözaltı İzmir'de 10'uncu Onur Yürüyüşü'ne polis engeli: Çok sayıda gözaltı

İletişim Başkanlığı Tweet sildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı da sosyal medya platformu Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerini içeren bir paylaşımda bulundu. Paylaşımda Erdoğan'ın sosyal medya hesabı etiketlenirken, "Ülkemizin 'Turkey' olarak kullanılan ismini Türkiye'ye çevirerek sembolik öneme haiz bir adım daha attık. Uçaklarımıza da Türkiye Havayolları yazacağız" ifadeleri yer aldı.

adsiz-tasarim-2022-06-14t155409-218.pngBu ifadelere sosyal medyada tepki yağması üzerine İletişim Başkanlığı paylaşımını sildi. Sosyal medya kullanıcılarının durumu farketmesi üzerine İletişim Başkanlığı'nın paylaşımını silmesi de ayrı bir gündem konusu haline geldi.