Sedat Peker'in tweetlerini paylaşan gazeteci Erk Acarer'in hesabından yeni paylaşımlar yaptı.

İşte o paylaşımlar:

1-ALİAĞA İLE İLGİLİ YENİ BİLGİ 

Sedat Peker, sosyal medya hesabından, "Kolombiya devletinden bilgi istemenize de gerek kalmadı" diyerek '4 ton 900 kilo kokain yüklü olduğunu' iddia ettiği iki konteynerin numarasını açıkladı.

2-‘Ailenin’ gemi sayısı IŞİD’in petrol kaynaklarını ele geçirmesi ile doğru orantılıydı. Gemilerin bir kısmı Mübariz Mansimov’un kıyağıydı. Mansimov 3 yerde tasfiye edildi: Rusya, Azerbeycan, Türkiye.

3-Kaçak petrole karşı çıkması Türkiye’deki tasfiyesi ile ilgiliydi. Bu ayrı konu. Petrol işi bitince siyaset iyice gayri meşruya düştü: Uyuşturucu! Peker’in açıkladığı seri numaraları tepelere ve yakın çevresine çıkar.

4-Peker’in anlatımlarından sonra uyuşturucu işi açığa çıkmış, yeni bir yöntem keşfedilmişti: Gemilerin altına kokokinler kaynak yapılıyordu! Gemiler, İzmir Aliağa’da havuz alanlarına alınarak uyuturucu orada çıkarılıyor ve böylece piyasaya sürülüyordu.

5-Aliağa Şimşekler Tersanesi söküm alanıydı. Yıldırım ve Şimşek aileleri irtibatıydı. Yapılan toplantılar Sapanca’ya kadar uzanıyordu. Siyaset ve bürokrasinin kokainle imtihanı! İlginç olan şudur: Vazgeçmediler!

6-Yöntem ve mekanda biraz farklılık oldu. Yani yine bir formül üzerinde çalışma yapıldı. Aliağa, Şimşekler Tersanesi’ne komşu tersanelerdeki iş güvenliği uzmanının aktardıkları önemli:

7-“Söküme gelen gemilere özel bölmeler yapıp malın getirildiği, bu alanlar, normal işçiler tarafından değil de ayrı bir ekip tarafından sökülüyor. Bazen de gemilerin söküm ve aktarımları bölgede yer alan Tavşan Adası açıklarında yapılıyor.” 

8-Soralım, sahil güvenliğin bu duruma karışmadığı hatta koruma sağladığı doğru mudur? Cevap vermeyecekler. Yaşananlardan yola çıkıp aslında çoktan cevap verildiğini ise biz aktaralım:

9-İçişleri Bakanlığı Kolombiya’da yakalanan kokain konusunda pandemi olduğu için fiziksel takip yapılamadığını aktarmıştı. Peker’e sormuştum. “İletişim çağında internetle iş halledilir. Savcı olsam 2 dakkada soruşturma evrağı hazırlarım” demişti.Kısaca bir “Lan Bırak” durumuydu.

10-Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Kolombiya'da ele geçirilen ve Türkiye'ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokaine ilişkin, Kolombiya adli makamlarına iletilen adli yardımlaşma talebinin henüz cevaplanmadığını duyurmuştu.

11-Bu da Gerçek Gündem’in haberi ile yalanladı. Aslında Kolombiya Başsavcılığının, 4.9 tonluk kokainle ilgili 22 Eylül’de Türkiye’den adli yardımlaşma talep ettiği ama buna cevap verilmediği ortaya çıktı. Velhasıl Şeriat düzeni kuracaklardı kokain imparatorluğu kurdular!