Ertuğrul Yenigün’de Volkan Çelik’in...

Ertuğrul Yenigün'de Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Ertuğrul Yenigün'de Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Ertuğrul Yenigün'de Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Ertuğrul Yenigün'de Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Ertuğrul Yenigün'de Volkan Çelik'in konuğu oldu!
02 Ocak 2018 - 12:15

Ertuğrul Yenigün'de Volkan Çelik'in konuğu oldu!

Hislerimle bu yola çıktım 

Genç, yakışıklı, sempatik, sıcakkanlı ve İzmirli bir şarkıcı olan Ertuğrul, ‘Kırk Yamalı Dünya’ isimli şarkısıyla müzik piyasasına etkili bir giriş yaptı. Sözleri İsa Efe, müziği ve aranjesi Ertuğrul’a ait olan şarkının özellikle melodisi ve sözleri kısa sürede müzikseverlerin beğenisi kazandı.

Üzerine yoğun bir çalışma yapılan şarkının mix ve mastering’ini Ali Kadiröz yaptı. Şarkının aranjesi ise Ertuğrul’a ait. Ertuğrul, yeni single ‘Kırk Yamalı Dünya’nın konser maratonuna da başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Kıbrıs ve yurt dışında devam ediyor. 
Besteci ve aranjör kimliği de bulunan ve Türk pop müziğinde kalıcı olmak isteyen Ertuğrul’un şarkısı Kreatif Müzik etiketiyle dijital platformlardaki yerini aldı. 


8 yaşındayken, Şanlıurfa'da 250 kişiye org çalarak ilk sahne deneyini yaşayan Ertuğrul o günleri şu sözlerle anlattı, “Aslında ben müziği her zaman hissettim. İlk gitarıma çok küçük yaşlarda kavuştum. İlk başlarda çalamıyordum ama gitarım olduğu için mutluydum. İlkokul 2. sınıftayken gitar çalmayı bilmememe rağmen, bütün sınıfın karşısında gitara vura vura Akdeniz Akşamları'nı söyledim. Sınıf öğretmenimiz tüm sınıfa beni alkışlattı ve onurlandırdı. Bu beni heveslendirmişti. Aslında müziğe bu hikaye ile başladım. Önce kendime, 'Ertuğrul sen ne istiyorsun' sorusunu sordum. Bu isteğimin peşinden koşuyorum. Sonu ne olursa olsun müzik ile uğraşmaya devam ederim. Her zaman bir şeyler hissederek bu yola çıktım. Tamamen kalpten müziğimi yapmaya çalışıyorum. Umarım her zaman beni dinleyenlerin ruhuna ve kalbine hitap eden şarkılar yapabilirim” dedi. 

ÇOK DUYGUSALIM

Her zaman özeleştiri yaparak kendini geliştirmeye çalıştığını ifade eden Ertuğrul, “Ben bazen aynaya bakarım, 'sen kimsin' diye sorarım, sorgularım. Duyguları yoğun yaşayan bir insanım, çok duygusalım. Duygusal olarak yıprandığım zaman gerçekten toparlanmam zor oluyor. Bu benim kötü taraflarımdan bir tanesi. Duygusal olarak sıkıntıya girdiğim zaman kendi kendime engeller koyarım. Atmam gereken adımları atmam. Yani duygularıma yenik düşüyorum. Bunu yavaş yavaş aşmaya başladım. Açıkçası biraz gamsız olmaya çalışıyorum. Özellikle iş hayatımın başka olması gerekiyor benim için. Başarıya ulaşmak için, her şeyi farklı kulvarlara koymak lazım. Çok kolay sinirlenmem ama sinirlendiğim zaman bir anda bütün ipleri koparabilirim. Elimden geldiğince insanları incitmemeye çalışıyorum. İnsanın kendini kötülemesi zordur ama ben özeleştiri yapabiliyorum. Her zaman gülmeye çalışıyorum, surat asmak bana kesinlikle yakışmaz. Beni uzaktan görenler, çok sert göründüğümü söylerler, ama tanıyınca öyle olmadığımı anlarlar” dedi. 

ÖZGÜN ESERLER 

Özgün eseler ortaya koymak için mücadele ettiğini belirten Ertuğrul şunları söyledi, “İmrendiğim parçalar var ama buna esinlenmek denilemez. Başka bir parçadan esinlenmemeye çalışıyorum. Etrafımdaki müzisyenlerle rekabet içine girerim, ama onlardan bir şeyler öğrenmeye çalışırım ve paylaşım içine de girerim. Bu zamana kadar tüm müzisyen arkadaşlarım benimle bütün bilgilerini paylaştılar, farkındalığı artırmaya çalıştılar. Bu yüzden onlara çok teşekkür ediyorum. Aslında ben çok az müzik dinliyorum, çünkü kulağıma yerleşmesini istemiyorum. Farkında olmadan benzerini yapmaktan çekiniyorum. Kendi özgün müziğimi yaratabilmek için mümkün olduğunca az müzik dinlemeye çalışıyorum. Müziği teknik açıdan incelemeye çalışıyorum.”

Volkan Çelik

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Körfez Festivali'nde İkinci Gün Coşkusu
İzmir Körfez Festivali'nde İkinci Gün Coşkusu
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama