ESİAD (Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği) Başkanı Mustafa Karabağlı Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) başkan adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu

Fadime ALTANHAN / YENİGÜN - EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ın oda başkanlığına yeniden aday olmayacağını söylemesinin ardından kimler aday sorusu sorulmaya başladı. Bir süredir Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği Başkanı Mustafa Karabağlı’nın adaylığı konuşuluyordu.

Uşaklı ihracatçılar atıkları ekonomiye kazandırıyor Uşaklı ihracatçılar atıkları ekonomiye kazandırıyor

ESİAD yenigün

Karabağlı, adaylığıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. ESİAD Başkanı Karabağlı, “Oda seçimleri ekim ya da kasım ayında yapılacak gibi görünüyor. Tabiki bu adaylık süreci tam adaylık bile diyemeyiz. Aday adayı diyelim. İki aşamalı. Önce kendi meslek komitelerinden meclis üyesi seçileceğiz. Teveccüh gösterirlerse öyle bir süreci yaşayacağız. Başkan adayı olmak için önce meclis üyesi olmak gerekiyor. Sanayi Odası nezdinde belli bir süredir mevcut başkanımızın çok niyetinin olmadığı demeçleri olmuştu. Bu da yeni bir başkan arayışına itti. 5350 tane sanayi odası üyesi var. Yeni oluşum beklentileri bizi de yakınen ilgilendirdi. Arkadaşlarımızdan benim aday adaylığım etrafında beklenti oluştu. Enerjimiz, heyecanımız var. Vizyonumuzla, çabalarımızla böyle bir yola çıkma güdüsüyle hareket etmeye başladık. Başkanımızın 20 gündür yeniden düşünme ihtimali ortaya çıktı. Biz yola çıktık. Yolculuğumuz devam ediyor. Sayın başkanımız aday olur, başka adaylar da çıkabilir herkes kendi çizgisine devam edecek. Biz de çıktığımız yolda devam ediyoruz” dedi.