Foça Belediyesi, Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Okulu, Engelliler Haftası dolayısıyla etkinlikler düzenledi

Foça Belediyesi, Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Okulunun birlikte düzenlediği Engelliler Haftası etkinliklerinin açılışı kortej yürüyüşü ile yapıldı. Bando eşliğinde eski hastane önünden başlayan yürüyüş, Demokrasi Meydanında son buldu. Haftanın anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Okulu Damat Halayı gösterisini sundu.

Açılış kortejine katılan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Hayatın her alanında eşit, bağımsız ve erişebilir bir çevre için, birlikte yaşamayı engelleyen tüm zorlukları birlikte aşmak zorundayız.’’dedi.

Gözden kaçırmayın

MEB, LGS kapsamındaki merak edilen soruları yanıtladı MEB, LGS kapsamındaki merak edilen soruları yanıtladı

Engelliler Haftası etkinlikleri, 12 Mayıs Perşembe günü, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde saat 20.00’deki Arsey Berkan Kaya’nın rol aldığı ‘‘Hallac-ı Mansur’’ isimli oyununun sahnelenmesi ve 16 Mayıs Pazartesi günü Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde saat 11.00’deki Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Okulunun gösterileri ile devam edecek. Aynı gün saat 13.30’da Yenifoça Çok Amaçlı Salonda Foça Belediyesi Boccia Takımı gösteri maçı yapacak.

foça engelliler haftası yenigün 4foça engelliler haftası yenigün 3foça engelliler haftası yenigün 2