Lord of the Rings'in (Yüzüklerin Efendisi) yıldızı Elijah Wood’dan ilginç bir itiraf geldi. Elijah Wood, tüm dünyanın hayran olduğu yazar J.R.R. Tolkien’in kaleminden çıkan 'Yüzüklerin Efendisi' kitaplarını tam olarak okumadığını açıkladı. Sinema dünyasının efsanevi yapımlarından biri olan 'Yüzüklerin Efendisi’nin yıldızı Wood’un dünya çapında bir hayran kitlesi olan kitapları okumaması hayranlarını epey şaşırttı.
20. yılını kutlayan Yüzüklerin Efendisi (Lord of the Rings) üçlemesi için Esquire’a röportaj veren Elijah Wood, yıllar sonra gelen itirafıyla şaşkınlık yarattı. 


Filmlerin uyarlandığını J.R.R. Tolkien’in kitaplarını güzel ve yoğun olduğunu belirten başarılı oyuncu henüz tamamen okuyamadığını belirtti.


“OKUMAKTA ZORLANDIM”

40 yaşındaki oyuncu "Kitap yoğun; ayrıntılı, harika, edebi ve güzel ama ağır. Karakterim üzerinde yaptığım tüm çalışmalarla birlikte kitabı okumak zor gelmişti. Odağımı, senaryolarda yazıldığı gibi karakterin dünyasında yaşamaya ve sürece güvenmeye çevirdim" dedi.

Filmin vizyona girmesinin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala kitapları okumadığını belirten Wood, “Kitapları 20 yıl sonra hala okumadım. Okumamış olmam saçma. Çok aptalca. Diğer herkes okudu” diye konuştu.