Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında binlerce Türk bayrağı dağıtan Ege Elazığ Dernekler Federasyonu iftar sofrasında hemşerilerini buluşturdu.

Güven Güneş/Yenigün-Ege Elazığ Dernekler Federasyonu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında tüm gün boyunca önemli çocuk etkinliklerine imza attı. Araç trafik plaka kodu 23 olan gakgoşlar 23 Nisan günü İzmir Karşıyaka’daki iftar sofrasında bir araya geldi.  Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı  Nejat Ak, ilgili derneklerin başkanları, yönetim ve denetim kurulu üyeleri, STK’lardan, siyasi partilerden, gakgoşlardan, yargı ve eğitim bürokratlarından oluşan davetliler birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ak-1

MİLLİ VE MANEVİ ATMOSFER

Milli ve manevi duyguları birleştirdiklerini vurgulayan Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Nejat Ak, “Elazığ’ın plaka kodu 23, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hemşerilerimizle iftar sofrasındayız. 23 Nisan 1920 tarihi, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği önemli bir gündür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar. Federasyon çatımızın altındaki 14 derneğimiz ile gelecek nesillerimize bu bayramın önemini anlatıyoruz. Çocuklarımızın arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendiriyoruz. On bir ayın sultanı Ramazan ayında hemşerilerimizle birlikte iftar sofrasında olmanın manevi atmosferini yaşıyoruz. Davetimize icabet eden tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kindik

BEŞBİN BAYRAK DALGALANDIRDIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında önemli kampanyayı gerçekleştirdiklerini belirten Ege Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yardımcısı Ayhan Kindik, “Hemşerilerimizin milli duyguları kimse ile kıyas kabul etmeyecek derecede yüksektir. Buna en güzel gösterge birlikte yürüttüğümüz Türk bayrağı kampanyamız olmuştur. Bu hafta 5 binin üzerinde bayrağı İzmir’de yurttaşlarımıza dağıttık. Bayrak; şehitlerimizin kanı ile sulanan vatan toprağını temsil eder. Bayrak millettir, devlettir, egemenliktir kısacası mili kimliğimizdir. Ay yıldızlı al bayrak rengini şehit kanından alan bağımsızlık sembolümüzdür. Milletimiz için bayrak, vatanımızı sembolize eden sadece bir bez parçası değildir. Özgürlüğümüzü, inançlarımızı temsil eden bir göstergedir. Bayrak dağıtımına katılan hemşerilerime teşekkür ederim.”şeklinde konuştu.

federasyoniftar

Gözden kaçırmayın

Çerkes Ethem'in yeğeninden ilginç açıklama Çerkes Ethem'in yeğeninden ilginç açıklama

Konuşmalar ve iftar yemeğinden sonra vatan, millet ve bayrak temaları önceliğindeki şiir dinletileri sunuldu.