Başkan Burak Elmas'ın canlı yayın şunları söyledi:

YENİ HOCA DOMENEC TORRENT OLDU

Ben bu görüşmeleri ilk yaparken Fatih Terim'in altında yer alması gerektiğini düşündüm. Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük ancak gelişmeler sonrasında teknik direktörlük için anlaştık. Domenec Torrent için yardımcı düşünüyoruz. Türk olabilir. Birçok isimle görüşüyoruz. Zaten anlaşınca bunun haberini duyarsınız.

SEÇİM KARARI ALACAK MI?

Seçim kararı almayı düşünmüyorum. Bizi Galatasaray üyeleri seçti. Tüzüğümüz bellidir. Herhangi bir kaygı duymadan bildiğimiz yoldan dönmeden bazen de çok zor kararlar alarak yolumuza devam edeceğiz. Bu yoldan dönmeyeceğiz. Bir takım eski alışkanlıkları kesmek gerekiyor. Bu kararları alacak kadar cesuruz. Tekrar ediyorum, üyelerimizin her zaman görüşlerini alıyorum. Zaman zaman hatalar da yapabiliriz ama önemli olan yanlış yaptığımız zaman bunları hızlı bir şekilde düzeltmek. 7 aylık seçilmiş bir yönetimiz. Burada Galatasaray esastır. Galatasaray'da sorun yok. Görevimize devam ediyoruz.

"FATİH TERİM'İN GALATASARAY'A ZARAR VERMEMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Fatih Terim'in Galatasaray'a zarar vermemesi için ben elimden geleni yapacağım. Hoca zaten çok iyi bir Galatasaraylı ne düşündüğünü şu an için bilmiyorum. Hoca basın toplantısı düzenlerse bilmiyorum. Galatasaray'ın efsanesini koruyarak burada oturuyorum. Bu ayrılık kararının arkasındayım

"FATİH TERİM'İ ÇOK SEVERİM"

"Fatih Terim'in ayrılığı bence hiç olaylı olmadı. Fatih Terim'i çok severim ve çok iyi bir Galatasaraylı. Yollarımızı ayırmamız son derece Galatasaray'a yakışır şekilde oldu. Galatasaray'ı yıpratmak için çaba var. Hocamla aramda çok iyi bir bağ var. Hepimiz Galatasaray'ın iyiliğini istiyoruz. Sonuçta ben başkanım ve en doğru kararı vermek zorundayım."

"TAZMİNAT İSTEMEDİ"

"Ben sevgili hocamızla yaptığım görüşmeleri kimseye anlatmadım. Hepsi aramızda kalır. Hocamıza duyduğum saygıdan dolayı bunu paylaşmam. Birçok çıkan haber gerçeği yansıtmıyor. Sürekli çıkıp açıklama yapacak halimiz yok. Hocamızla çok samimi bir konuşma yaptık ama bu konuşmanın detayları hocamız ve beni ilgilendirir. Tazminat konusunda hocamızın bir talebi olmadı. Asla Galatasaray'dan böyle bir şey istemeyeceğini söyledi. Biz hocamızla boş mukaveleye imza attık. Çok samimi bir konuşmayla görevi sonlandırdık.

"BEN HER ŞEYDEN SORUMLUYUM"

Ben Galatasaray'ın başkanıyım. Ben her şeyden sorumluyum. İyi şeyde de, kötü şeyde de sorumluluk bana ait. Aldığım kararların sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Ben bu işlerde anlık karar almıyorum. Galatasaray'ın geleceği için kararlar alıyorum.

"9-10'DAN FAZLA ARKADAŞIM SABAH AKŞAM ÇALIŞIYOR"

"Ben ve arkadaşlarım iyi bir projeyle yola çıktık. 3 sene boyunca bize güvenildi ve göreve başladık. Biz bu yola çıkarken projelerimizi uygulayacak en iyi ekiple yola çıkmaya karar verdik. Biz çok geniş bir ekibiz. Bunun zorlukları da var tabii. Geçmiş yönetimlerde 2-3 kişi çalışır gerisi sadece maçtan maça gelir söylemini değiştirmek için böyle bir ekip kurduk. Benim ekibimde herkes birbirine saygı duymalı. 9-10'dan fazla arkadaşım sabah akşam çalışıyor."

"KÖTÜ BİR HABER ALDIK"

"Ahmet Çalık'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık bugün. Kötü bir haber aldık. Kendisine Allah'tan rahmet yakınlarına da sabır diliyorum. Konyaspor camiasına da baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

"KARARI SON OLARAK BAŞKAN VERİR"

"Galatasaray'da her şey konuşulur fikir birliği yapılır ama son kararı başkan verir. Ben kararı verirken en doğru kararı vermeye çalışıyorum. Bunun bedelini ödemeye de hazırım. Asla Galatasaray Başkanlık makamına hakaret edilmesine izin vermem. Herkes kendini sorgulasın ve çeki düzen versin."