Gaziemir'de otluk alanda çıkan yangın bir oto galerinin lastik deposuna sıçradı. Galeri sahibi park halindeki lüks araçları kurtarmak için seferber oldu.

Yangın, akşam saatlerinde Binbaşı Reşatbey Mahallesi Akçay Caddesi İZBAN tren raylarına yakın bir noktadaki otluk alanda meydana geldi.

gaziemir otogaleri yangin yenigün (2)İddiaya göre, otluk alandan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu polis ve 112 Acil Sağlık ekiplerine bildirdi. Bu esnada alevler Serkan G.’ye ait oto galerinin yanında bulunan lastik deposuna sıçradı. Yüzlerce lastik alev alırken, olay yerine gelen çok sayıda itfaiye ekibince alevlere müdahale başladı.

gaziemir yangın yenigün (2)

Lüks araçları alevlerden kurtarmak için seferber oldular

Yük indiren kamyoneti fark etmeyen sürücü ağır yaralandı Yük indiren kamyoneti fark etmeyen sürücü ağır yaralandı

Yangın haberini alan galeri sahibi Serkan G. ve yakınları da itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken, lastik deposuna yakın noktada park halinde bulunan araçları kurtarmak için seferber oldu. Lüks araçlar güvenli bölgeye çekilirken, iki aracın yangın dolayısıyla zarar gördüğü öğrenildi.

Bir kişi dumandan etkilendi

Öte yandan, alevlere müdahale etmek isterken dumandan etkilenen Gökhan A.’ya olay yerinde bulunan sağlık ekiplerince müdahale edilirken, itfaiye ekiplerince alevler kontrol altına alınarak söndürüldü. Bölgede soğutma çalışmaları yapılırken, yangının çıkış nedeniyle ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldığı öğrenildi.

gaziemir yangın yenigün (3)