Türkiye ve Azerbeycan'dan katılan lise öğrencileri, Young Pens (Genç Kalemler) eTwinning projesi kapsamında özgün şiir ve hikayelerini arkadaşlarının beğenisine sundu

Genç kalemşörleri yenigün

Fadime Altanhan / Yenigün- Ülkeler arasındaki kültürel benzerliklerin şiir, hikaye, roman, gezi yazısı gibi dallarla tanıtılması, genç yazarların keşfedilmesi hedeflenen projede, Menderes Fatma Ramazan Büküşoğlu  Anadolu  Lisesi öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cansel Çubuk  koordinatörlüğünde edebiyat dersi müfredat programlarıyla uyumlu birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirdi.

Genç kalemş yenigün

Özgün şiir ve hikayeleride paylaştılar

"eTwinning" platformunda paylaşılan "Genç Kalemler Projesi"ne Türkiye'den 8, Azerbaycan'dan 4 liseden öğrenciler katıldı. Öğrenciler, iki ülkenin önde gelen şair ve yazarlarının eserlerini okuyup platform üzerinden eserle ilgili yorumlarını ve düşüncelerini paylaştı, yazdıkları özgün hikaye ve şiirleri de arkadaşlarının beğenisine sundu.

Gözden kaçırmayın

EÜ’de Bahar Şenliği görkemli bir programla başladı EÜ’de Bahar Şenliği görkemli bir programla başladı

Genç kalemşörleri aradılar yenigün 1

Öğrenmenin eğlenceli ve kalıcı hali

Proje koordinatörü Cansel Çubuk, proje ile öğrencilerin farklı okul ve ülkelerdeki akranlarıyla iletişim kurmalarına, sosyalleşmelerine, edebiyat ve edebi metinler hakkında bilgi edinmelerine olanak sağladıklarını söyledi. Ekip çalışmalarıyla farklı ülkeler arasındaki kültürel benzerlikler pek çok ilgi çekici etkinlik  sayesinde hem müfredatın farklı yöntemlerle öğrenilmesi hem de web2.0 araçlarının kullanımı ile öğrenmenin eğlenceli ve kalıcı olmasını sağlandığını belirtti.

Proje ile ilgili çalışmalar mayıs ayının ilk haftası tamamlanarak proje öğrencileri  katılım sertifikalarını törenle aldı.