Yapımcılığı ve aranjesi Nadir Asaf’ın üstlendiği 6 genç sanatçı, hazırladıkları 5 parçalık albüm 29 Temmuz’da tüm platformlarda yayınlanacak.

Söke'de Grafik ve İllüstrasyon Sergisi açıldı Söke'de Grafik ve İllüstrasyon Sergisi açıldı

Güven Güneş / Yenigün - Nadir Asaf, albümde yer alan KOD 1980, HAN216, SATO, LIL PAIN, LIL TİLKİ VE X müzisyenleri için 5 farklı şehre giderek şarkıları kayıt aldı. Genç yeteneklerin seslerini duyurması adına albümde farklı sanatçılara yer verdiğini belirten Yapımcı Asaf, ilerleyen dönemlerde de benzer çalışmalar yapacağını belirtti. 

6 SANATÇI 1 ALBÜM
Albüm çalışması için 10 ay boyunca farklı şehirleri gezerek kayıt aldıklarını belirten Müzisyen Nadir Asaf, “Albümde 6 farklı müzisyene yer verdik. Amacım mümkün olduğunca çok sayıda genç yeteneğinin sesini duyurabilmesiydi. Albümde yer alan kişilerin farklı yerlerde ikamet etmesinden dolayı kayıt almak adına İstanbul, Giresun, İzmir, Ankara gibi farklı yerlere gittik. Uzun ve meşakkatli bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Bütün bu yorgunluk ve zahmetin neticesinde aldığımız sonuca bakınca iyi bir iş çıkardık. Tüm müzik dinleme platformlarında aynı anda yayınlanacak albüm bazı arkadaşlarımız içinde ilk albüm olma özelliği taşıyor” diye konuştu. 

FARKLI TARZLAR BİR ARADA
Gençler için müziğin bir yaşam tarzı olduğunu belirten Asaf, “İnternet ve gelişen teknoloji müzik piyasasını adeta baştan yarattı. Büyük bir değişime öncülük etti. Bu değişimin dezavantajı olduğu gibi yeni fırsatlarda yaratarak sanatçıların daha fazla dinleyenle buluşmasına neden olmuştur. Farklı müzik platformlarının da sektöre girmesiyle müzik ve müzisyen çeşitliliği de aynı orantıda arttı. Çeşitliliğe en güzel örneklerden biri de çıkacak albümümüz. Albümde yer alan sanatçılar farklı müzik dallarından eserlerine yer verdiler. Herkesin kendi sanatını icra edip parçasını söylemesi ve bu şekilde piyasa çıkması çok değerli olduğunu düşünüyorum.  Albüm çıktıktan sonra dinleyicilerden gelecek tepkilere göre projeyi daha da geliştirebiliriz. Emeği geçen herkese de teşekkür ederim” dedi.