İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi, 29-30-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında Çeşme Alaçatı’da bulunan Oasis Aqupark’ta gençlik kampı gerçekleştirdi.

Kaan Halitoğlu/Yenigün- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in genç odaklı kent vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen “Gençlik Çadır Kampları” büyük ilgi görüyor. Önceden İnciraltı, Çandarlı ve Güzelbahçe de yapılan etkinliğin altıncısı Alaçatı’da “doğa ve deniz” temasıyla yapıldı. Gençler 3 gün süren etkinlikte Ilıca Plajı’nda Çeşme’nin eşsiz denizinin tadını çıkardı. 

Konseyyenigun3

Söyleşilerin, sosyal aktivitelerin ve tiyatro performanslarının gerçekleştirildiği kampta; gençler, çevre temizliğini ve çadırların kurulması ile kaldırılmasını da kendileri yaparak birbirileri ile iş birliği halinde hareket etmeyi deneyimlemiş oldu. Sınav stresi sonrası denizin ve doğanın keyfini çıkaran  gençler; İzmir’in gençlere sunduğu imkanlar üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Vittorio Brown, Pınar Karşıyaka'da Vittorio Brown, Pınar Karşıyaka'da

Konseyyenigun2

Kampta bir söyleşi gerçekleştiren Sanchez Cogedor, Real Madrid fanatiği ve futbol tutkunu, çevreci bir gezgin olarak kendini nitelendiriyor. Geçtiği yerlerde etrafı temizleyerek hem dünyadaki çevre kirliliğine dikkat çekmek hem de 2022 FIFA Dünya Kupası'nı yerinde izlemek için yılın başlarında, yaşadığı Alcala de Henares kentinden yola çıktı. Yaklaşık 6 ayda 3 bin kilometre katederek Avrupa ve Balkanları geçip ülkemize gelen Cogedor, hem eski arkadaşlarını ziyaret etmek hemde Gençlik Konseyinin etkinliğine katılmak için İzmir’e geldi. Cogedor, yolculuğunda bisiklet ve güvenli olmayan bölgelerde toplu taşıma kullanmakta.

Kampyenigun4

"Dünya Güzel Bir Yer"

Yolculuğunda yerel halklardan destek aldığını vurgulayan Sanchez Cogedor "Dünya güzel bir yer. Hiç tanımadığım insanlar beni evlerine davet ediyor. Evlerinin anahtarlarını bana emanet ediyor, sofralarına davet ediyor. Bu yolculuk bana inanılmaz değerler kattı." dedi. Bu açıklamalarından sonra Sanches Cogedor ve gençler birlikte söyleşi yapıp doğada çöp topladılar.

kampyenigun

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in önderliğinde  Gençlik Meclisi"nin gerçekleştirdiği kamp etkinliklerine 18-26 yaş arası gençler www.gencizmir.com üzerinden başvuru yapıp seçtikleri tarih ve yerde çadırlarını alarak kampa katılım sağlayabiliyorlar. Başarılı bir etkinlikte birlikte olan gençler bir sonraki etkinlik için şimdiden sözleşti. 

Sonraki Gençlik Çadır Kampları’nın tarihleri şöyle: 2-4 Ağustos: Alaçatı 15-17 Ağustos: Bergama Kozak