Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube, Bornova Belediyesi’nde çalışan bir üyesinin bir vatandaş tarafından mesai saatlerinde darp edilmesini protesto etti.

Yapılan açıklamada, "Şiddete, sömürüye, ekonomik krizi karşı omuz omuza" yazılı pankart açan işçiler, "Köle değil işçiyiz, birlikte güçlüyüz", "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganları attı.

Murat Kurum: Ülkemize dev eserler kazandırıyoruz Murat Kurum: Ülkemize dev eserler kazandırıyoruz

Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç, artarak devam eden ekonomik krizin toplumun psikolojisini etkilediğini söyleyerek, “Ancak öfkemizi yöneltecek kişi ve kurumları bir kenara bırakıyor yaşadığımız onca durumun muhataplarına karşı hak arama mücadelelerinin parçası olmuyor aynı kaderi yaşadığımız aynı sınıfın mensuplarına zarar veriyoruz” dedi.

“Bornova halkına hizmet eden biziz”      

Darp olayına karşı tepkilerini dile getiren Genç, "Bornova halkına bütün hizmet biz işçiler aracılığı ile yapılıyor. Biz sizlere hizmet sunmak için sabahın erken saatlerinden geç saatlere kadar çalışanlarız. Bizler ekonomik krizle mücadele eden ve evine ekmek götürmeye çalışanlarız. Su fiskiyesi ile oynayan çocuk zarar görürü korkusu yaşayan işçi çocuğu ikaz etti diye darp ediliyor. Son zamanlarda çeşitli nedenlerle hiç hak etmediğimiz halde işimizin başında darp ediliyoruz. Bu ilk değil ve son olmayacak gibi görünüyor. Daha birkaç gün önce bir işçi arkadaşımız darp edildi. Çevredeki esnaf olmasa arkadaşımız çok ciddi durumlarla karşı karşıya kalabilirdi. Biz işçiler olarak artık siz Bornova halkı ile karşı karşıya kalmak, anlayışsızlıklarla karşı karşıya kalmak istemiyoruz. Bizim sizlerle derdimiz de, kaygımız da, umudumuz da ortak. O da daha fazla refah, daha fazla demokrasi daha fazla özgürlük. O nedenle siz halkımızı yanımızda ve bize destek olmasını bekliyoruz” diye konuştu