Gezici Çocuk Tiyatroları Şenliği Foça'da final yaptı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gezici Çocuk Tiyatroları Şenliği  Foça ilçesi’nde final yaptı. Foça’nın kırsal Bağarası Mahallesi’nde yeni oluşturulan Çeşmeli Park alanında ki oyunu vatandaşlar çoluk çocuk birlikte izledi.  

Yerel 26.06.2021 - 14:13 26.06.2021 - 14:13

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 12 Haziran’da Konak’ta başlayan Gezici Çocuk Tiyatroları Şenliği Konak, Balçova, Beydağ, Kiraz, Kınık, Torbalı, Kemalpaşa, Karşıyaka, Selçuk, Karaburun, Aliağa ve Menemen’de değişik grupların mobil araç ve sahneler üzerinde sergilediği eğitici, öğretici ve eğlendirici oyunlarla gerçekleştirildi. Şenlik kapsamında Çekirdek Prens adlı son  oyunu Foça’nın kırsal Bağarası Mahallesi’nde Mozart Akademi oyuncuları sahneledi. Park alanında bir araç üzerinde oluşturulan kamyon sahnede sergilenen oyunu çoğunluğu anne ve çocuklarından oluşan çok sayıda vatandaş keyifle izledi. Çocuklar eğlenceli oyunu pür dikkat izlerken kendilerine ikram edilen limonatalarla da serinlemeye çalıştı.  Çocuklar tiyatro ekibinin bazı oyuncuları ile el ele tutuşarak geleneksel sokak oyunları da oynadılar.

Yetkililer “Gezici Çocuk Tiyatroları Şenliği”nde Gezici Kamyon Sahnelerle ilçelerde ve kırsal mahallelerde tiyatro ile çocukları ve vatandaşları buluşturmak istediklerini söylediler. Oyunlardan sonra gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirten oyuncular ise “Biz çok sevdiğimiz tiyatroyu sabit sahneleri olmayan yerleşim yerlerine ulaştırırken, tiyatro izlememiş çocuk kalmıyor. Çocuklarımız mutlu, biz mutluyuz” sözleriyle mutluluklarını ifade ettiler.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@