01.09.2021, 14:06

Göztepe’nin heyecana ihtiyacı var

Göztepe’de Malatya yenilgisi ve sonrasında alınan Sivas beraberliği sonrasında Ünal Karaman ile yolların ayrılması şaşırtıcı oldu. Geçmiş dönemlerinde yaptığı açıklamalarda teknik heyet istikrarından ve kurumsallıktan söz eden Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in nasıl bir tasarruf içinde olduğunu zaman gösterecek…

Ancak; görev aldığı süre içinde takımı ayakta tutmayı başaran Ünal hoca ve ekibi başarılı oldu denilebilir. Elindeki kısıtlı kadro yapısına rağmen ligde tehlike yaşamadan sezonu tamamlayan Göz Göz’ün bu yılki transferleri kimseyi memnun etmişe benzemiyor. Savunmada Alparslan’ın boşluğunu tam anlamıyla dolduramayan, gol yollarında ise rakiplere gözdağı veren bir forveti bulamayan sarı kırmızılılar heyecanını kaybetmiş bir görüntü veriyor.

Sosyal medyada taraftarların birçoğu yapılan transferlerden memnun değil. Ligin ilk üç haftasındaki futbolcuların görüntüleri de parlak olmayınca Malatya yenilgisi ve sonrasında Sivas beraberliği sonrasında homurdanmalar başladı.

Aslında bu iki maçta alınan sonuçlar o kadar da şaşırtıcı değil. Malatya her takımı yenebilecek kalitede bir takım. Sivas da her ne kadar formsuz ve moralsiz olsa da yine de tehlikeli bir ekip…

Ancak Göztepe’deki asıl sorun şu; Taraftarı heyecanlandıracak ne bir transfer yapıldı ne de sahada oynanan futbol tatmin edici. Dolayısıyla Göztepe sıradan bir takım olma kaderine doğru yol alıyor. Bunu gören Göztepe taraftarı da doğal olarak isyan ediyor.

Süper Lige yükselen Altay’dan tutun da Adana Demirspor’a kadar birçok takım gerek transferleri gerekse sahadaki oyunlarıyla bir şeyler yapmaya çalışırken Göztepe, sıradan transferleriyle sıra takımı olma yolunda ilerliyor! Başkan Sepil’in böylesi bir stada ve taraftara sahip olan takıma heyecan veren transferler yapması şart.

Oyun kurgusunu Halil’in bireysel performansına göre dizayn eden sarı kırmızılıların milli ara ardından yeni hocayla üzerindeki ölü toprağını atıp silkelenmesi gerek. Heyecan yaratmayan tatsız tuzsuz Göztepe, sıra takımı görüntüsünden bir an önce uzaklaşmalı. Bunun içinde birkaç kaliteli transfere; gönderilen Ünal hocanın yerine de doğru bir teknik adam tercihine ihtiyaç var.

Yorumlar