İstanbul, Küçükçekmece'de yaşayan 38 yaşındaki Gülsüm Yarış, boşandığı erkek Sedat Kalındaş tarafından tabanca ile başından vurularak öldürüldü.

Olay, saat 10.00 sıralarında Küçükçekmece'de bulunan apartman dairesinde yaşandı. Gülsüm Yarış yaklaşık 1 yıl önce Sedat Kalındaş'tan boşandıktan sonra Şanlıurfa'dan İstanbul'da ailesinin yaşandığı apartmana taşındı. Çocuklarını görmeye eski eşinin yaşadığı Halkalı Merkez Mahallesi’ndeki eve gelen Sedat Kalındaş tabancayla, Yarış'ın başını hedef alarak bir el ateş etti. 2 çocuk annesi Yarış, yaşamını yitirirken, saldırgan erkek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

Yaşananların ardından polis ekiplerince olay yerine çağrılan Gülsüm Yarış’ın annesi Fadime ve babası Celal Yarış sinir krizi geçirdi.

Silah sesleri duyup eve koşan Gülsüm Yarış'ın annesi Fadime Yarış “Kadın boşanmış, 14 senedir kızım gidip geliyor. Kızımı tehdit ediyor. Kızım korkudan boşandı, eve geldi. İçeri almaya korkuyordu. Dün geldi bir çocuğunu aldı, annesi de dedi ki, alsın yeter ki, buradan gitsin. Aldı çocuğu götürdü. Sabah da geldi dedi ki, diğer çocuğu götüreceğim, dedi. Çocuk uyuyor dedim. Sonra kızım da akşam halası hasta onun yanına gitti. Ben de dedim ki, halan çok hasta orada kal dedim. Sabah saat 07.00 de adam geldi, kapıda geziyor. Dedi ki, aşağıda aletlerim var, dükkan açacağım dedi. Aldı götürdü. Kapı bir daha çaldı. Sonra ben kızıma telefon açtım, adam geldi. Kızım geldikten sonra çocuk da anne karnım aç dedi. Yavrum kendine kahvaltı edecekti. Bir de baktım tak, bir ses geldi. kızım gitti, evimi yıktı" diye konuştu.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasını tamamlamasının ardından Gülsüm Yarış'ın cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.