Doğan Karabulut'un 4 Ağustos 2022 tarihli Yenigün Gazetesi'ndeki köşe yazısıdır.

Son dönemin en önemli buluşmalarından biri, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin arasında 5 Ağustos’ta Soçi’de gerçekleştirilecek.

İki lider elbette başta Karadeniz limanlarından tahılın çıkartılması başta olmak üzere, Ukrayna sorununu derinlemesine konuşacaklar…

Konuyu iyi bilen iki adamın buluşması insanlık için hayırlara vesile olur inşallah…

***

ABD Senatosu Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ı Rusya’yı Çeçenistan, Gürcistan, Suriye ve Ukrayna’daki eylemlerinden dolayı ‘terörizm sponsoru devlet’ olarak tanıma çağrısını içeren bir kararı onayladı.

Şu işe bakar mısınız, “kışkırtma”, “hedef şaşırtma”, “algı yönetimi” denen şeylerin zirvesi…

Uzun yıllar boyunca Güney Amerika’yı, Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren adamların taa Sovyetler Birliği zamanından beri düşman oldukları Rusya’yı karalama çabalarına bakar mısınız?

***

Ünlü online film izleme platformlarından biri “Squid Game oyunlarını gerçek hayatta oynama”nın münkün olacağını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda da 'tüm zamanların bu en popüler dizisi'nin yarışma formatı hazırlanmış, 456 kişinin mücadele edeceği yarışmada kazanana 4 milyon 560 bin dolar para ödülü verileceğini açıklanmıştı!

Diziyi izlediniz mi bilmiyorum; kapitalizm iyice azdı ya; acaba diyorum “ölümü bile sempatik gösterme” süreci mi başlatıldı?

***

Sporla nokta koyalım…

Bundan sonra rakipleri arayı ne kadar kapatabilirler bilemem ama transfer dönemindeki “çok mantıklı” “işlevsel” “nokta atışları niteliğindeki” transferler gösteriyor ki; 2022-2023 sezonunun en büyük şampiyon adayı Galatasaray!

Allah hepimize ömür versin; görürüz bu anlattıklarımızın getirdiği sonuçları.