Haberin birincisi Yenigün Gazetesi!

İzmir'in en büyük sivil toplum kuruluşu İESOB'un düzenlediği yarışmada haber birincisi Yenigün Gazetesi oldu.

Ege 08.09.2021 - 12:38 08.09.2021 - 12:49

İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin düzenlediği Ahi Yarışması’nda dereceye giren eserler belirlendi. Yüzün üzerinde eserin değerlendirildiği yarışmada, 'Meslekler Evrilir Ahilik Baki Kalır' başlığı ile manşetten, 'Ahilik Sosyal Sermayedir' başlığı ile orta çift sayfadan renkli olarak yayınlayan İzmir Merkezli Ege'nin Bölgesel gazetesi Yenigün birinci oldu. Ahilik törenleri kapsamında haberin sahibi Yenigün Gazetesi Haber Müdürü Nihat Ak ödülünü alacak.

1y-2

BÜYÜK EMEK VAR

Yarışmaya katılan eserlerin birbirinden güzel ve büyük emek verilerek hazırlandığına dikkat çeken İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, "Kökü çok eskilere dayanan Ahi Felsefesi’ni topluma, özellikle genç nesillere tanıtmayı hedefledik. Ahilik İlke ve Öğretileri’ni vatandaşlarımıza benimsetmek amacıyla bu yarışmayı düzenlendik. Ahilik Haftası Kutlama Komitesi tarafından tertiplenen yarışma ile Ahilik konusunda haberlerin yapılmasını özendirmeyi, toplumda Ahilik konusuna olan duyarlılığı geliştirmeyi, Ahilik Felsefesi-Esnaf Sanatkarlar içerikli görsel bir arşiv oluşturmayı hedefledik. Yarışmamıza gelen birbirinden güzel ve büyük emekler verilmiş eserler arzulanan hedeflere ulaştığımızı gösterdi" diye konuştu.

Zekeriya Mutlu

"ESNAF VE SANATKAR DOSTUYUZ"

Yenigün Gazetesi'nin manşetten verdiği haberi hazırlayan Yenigün Gazetesi Haber Müdürü Nihat Ak, "Esnaf ve Sanatkar dostu bir gazeteyiz. Üreten, kendisi, kenti ve ülkesi için taş taş üzerine koyan tüm girişimcilerimizin yanındayız. Esnafımız toplumumuzun nüvesidir. İyi gününde de kötü gününde de yanındıyız. Yüzün üzerindeki eser arasından jüri üyelerinin bizim haberimizi seçmesinden mutluluk duyduk. İESOB'a düzenlediği yarışma için teşekkür ediyorum. Gazetemizin gerek basılı gerekse dijital ortamda okuyucumuza ulaşmasına katkı sağlayan tüm ekip arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Haber ve Fotoğraf kategorilerinde yarışan eserler içinden dereceye girmeye layık görülen eserlerin sahiplerine ödülleri, 14 Eylül’de İESOB Konferans Salonu’nda düzenlenecek Ahilik Töreni’nde verilecek.

nihat ak

Haber Kategorisi

Yarışmanın haber kategorisinde birincilik ödülünü, ‘AHİLİK SOSYAL SERMAYEDİR’ başlıklı haberi ile Nihat Ak kazandı.

Haber dalında Nurettin Baki ‘AHİLİK KÜLTÜRÜ AVM’LERE YENİLMESİN’ başlıklı haberi ile ikinciliğe, Sercan Özipekçi ‘ZANAATINI, GÖNÜL GÖZÜYLE YAŞATIYOR’ başlıklı haberi ile üçüncülüğe layık görüldü.

Haber dalında ‘MESLEĞİN İNCELİKLERİNİ SAYGIYLA ÖĞRENİYORLAR’ başlıklı haberiyle Yağmur Gülü Mansiyon, ‘AHİ EVRAN İLKELERİNİ MESLEĞİNE YANSITTI’ başlıklı haberi ile Yunus Karakaya Jüri Özel ödüllerinin sahibi oldular.

Fotoğraf Kategorisi

Yarışmanın fotoğraf kategorisinde birincilik ödülünü, ‘YAŞAR USTA’ konu başlıklı fotoğrafı ile Salih Kuş kazandı.

Fotoğraf dalında Alahattin Kanlıoğlu ‘TECRÜBE’ konu başlıklı fotoğrafı ile ikinciliğe, Ege Uğuz ‘PANDEMİ YORGUNU’ konu başlıklı fotoğrafı ile üçüncülüğe layık görüldü. Fotoğraf dalında ‘TOPRAK USTASI’ konu başlıklı eseriyle Ahmet Özer Mansiyon ödülünün sahibi oldu. Fotoğraf dalında ayrıca Arda Yavuz Jüri Özel ödülüne layık görüldü.

Yorumlar