06.10.2021, 15:49

Hatalarda ısrar edilmesin

Göztepe’de gidişatın iyi gitmediğini bizler kadar Başkan Mehmet Sepil de biliyor ve görüyor. Düşük maliyetli genç oyuncular transfer edilerek yapılmaya çalışılan politika daha 8. haftada iflas etti.

Takımı sahip aldığı zamanlarda kurumsallıktan ve istikrardan bahseden Başkan Sepil’in söylemleri tam olarak gerçekleşmedi. Teknik direktörde istediği istikrarı yakalayamayan Sepil, her sezon ortalama en az iki hocayla yılı tamamladı.

Bu sezonun başlangıcında Ünal hoca ile yolları ayıran Göztepe’nin kimsenin tanımadığı Maestro’yu takımın başına getirmesi sarı kırmızılı taraftarları şaşırtmıştı. Sırp teknik adamla üst üste yenilgiler alan Göztepe’nin sadece tabelada aldığı sonuçlara bakmayın; oynadığı oyuna da bir bakın!

Göztepe; ligin en zayıf takımlarından biri olan Giresunspor karşısında oyunu kendi sahasında ve taraftarı önünde domine edemiyorsa, pozisyon bulmakta zorlanıyorsa, yakaladığı az sayıdaki pozisyonda ise kaliteli bitirici ayaklarından eksikse bu takımın işi çok zor.

Göztepe’nin yaşadığı kaostan çıkması için ara transfer döneminde takıma acil ilk 11’de oynayacak kalitede en az 2-3 oyuncu transferine ihtiyacı var. Bu kadronun bu ligi orta sıralarda tamamlaması bile mucize olur. Gerek kadro kalitesi gerekse kadro derinliğinde eksiği olan Göztepe’nin milli ara sonrasında karşılaşacağı Kasımpaşa sınavı final havasında geçecek.

Göztepe’nin girdaptan çıkması için sadece transfer yapması da çözüm değil. Kadroda yer alan bazı oyuncuların form düzeylerini arttırması ve yeniden rakibi korkutan seviyeye gelmesi lazım. Halil, Jahovic, Ndiaye, Soner, İrfancan gibi isimlerin gerek mental gerekse fiziksel bir yorgunlukta olduklarını gözlemliyoruz…

Yıllarca emek ve para harcayarak gelinen Süper Lig’de, şahane bir stadyum da yapılmasında büyük rolü olan Başkan Mehmet Sepil’in emeklerinin bu kadar kolay harcanmasına gönlü razı olmayacaktır. Gerek teknik adam tercihleri gerekse oyuncu transferlerinde yapılan yanlışlardan bir an önce dönülmesi için henüz geç değil. Umarız ki Başkan Sepil; yaptığı hatalarda ısrar etmez; yoksa bu kadro yapısı ve bu teknik adamla ligde tutunması çok zor.

Yorumlar