24.06.2016, 21:00

Havuz başı nöbeti

Ülke genelindeki sıcak hava artışlarından nasibini alan bölgemizde özellikle süs havuzlarının çocuklar için tehlike yarattığı her dönemde gündeme getiriliyor. Havuz aydınlatması için elektrik kablolarının ve lambaların bulunması tehlikeyi kat ve kat arttırıyor. Yetkililerin “havuz başı nöbeti” tutması da olanak dışı. Böyle bir imkân bulunmadığından önceden tedbirin alınması veya yapılırken bunların göz önünde bulundurulması şart oluyor.

Çocuklar için en büyük tehlike İzmir’in en büyük AVM’si olan ve gerçekten de gezerken keyif alınan Karşıyaka Mavişehir’deki Mavi Bahçe AVM’de bulunuyor... Devasa alış veriş merkezinde görülen bir gerçek var ki, hiçbir şekilde önlemin alınmadığı. Çocukların yanı sıra büyüklerin de ilgisini çeken AVM’nin ortasındaki ışıklı havuz bir faciaya yol açmadan AVM yetkililerin tedbir alması veya sorumlu belediye yetkililerinin tedbir aldırması şart… Yoksa ALLAH Korusun!..

Bu durumda da İzmir’de havuz sorununun ne denli gündeme geldiği ortaya çıkıyor. Yılların Atatürk Yüzme Havuz’larında tek kulvar kapmak için ne büyük kavgaların verildiğini, nasıl kulvarların alındığını bilmeyen mi kaldı?
Kışın sorun daha da büyüyor…
Karşıyaka, Bornova, Buca Belediyelerinin yeni yaptırdığı havuzların dışında İzmir’de Narlıdere hariç İzmir’de Gençlik Spor’un başka bir havuzunun olmaması da düşündürücü… Yıllardır proje yapılıyor ama icraat sıfır!
Karşıyaka Belediyesi’nin Örnekköy’deki açık yüzme havuzun üzerini kapatma projesi gerçekleştiği an İzmir’in bu yöresinde yüzme sporu yeniden canlanacak. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ın spor aşkından kaynaklanan “spor tesisi seferberliği” Karşıyaka için ne kadar kazançsa, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da sporun içinden gelip de spora hizmeti Bornovalı gençlerin en büyük şansı.
Sadece havuz mu?
Gençlik Hizmetleri Spor Müdürleri’nin Ankara’daki büyüklerine kullandığı “İzmir Tesis Zengini” lafını izninizle “İzmir Tesis Fakiri” diye değiştirmiş ve Ankara’ya da mesaj yollamıştık…
Gel zaman git zaman bizim ne kadar haklı olduğumuzu dünya alem gördü…
Statsız İzmir’de Avrupai bir spor salonu var mıdır?
Yıllardır basketbolun kahrını çeken ve “basketbol mabedi” olan Alsancak’taki Atatürk Spor Salonu’nu voleybol federasyonuna kaptıran basketbol ailesi, şimdi Halkapınar’daki dik tribünlerde soğuk havada “buz keserek” sıcak havalarda da “buram buram terleyerek” maç izlemeye mahkûm edildi…
Belediyelerin dışında sağlıklı bir salon var mı? Şu anda İzmir’de devam eden basketbol resmi lig maçları bakın bakalım nasıl bir ortamda oynanıyor?
“Statsız İzmir” elbette futbolda geri kalacak. Bu kaçınılmaz… Dünya Şampiyonluğa aday olacak takımı kursanız, nerede futbol oynatacaksınız?
Önce bu sorunun cevabını verin…

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@