Süper ligde oynadığı son 4 maçı kaybederek alt sıralara yerleşen Göztepe için Kasımpaşa sınavı girdaptan çıkıp yeniden nefes alabileceği bir maçtı. Sarı kırmızılılarda Teknik Direktör El Maestro, elindeki kadroya göre çıkarabileceği en iyi 11 ile sahaya çıktı.

Ancak; ilk 45 dakikada işler Göztepe için pek istenildiği gibi gitmedi. Rakibi durdurmaya yönelik bir oyun sergileyen, hücumda çoğalamayan sarı kırmızılıların ilk yarıda gol pozisyonu yok denecek kadar azdı. Maçın 39.dakikasında ise Halil’in sakatlanarak oyundan çıkması Maestro’nun planlarını alt üst etti.

Sahanın en hızlı adamlarından birini kaybedip, hücum olarak en büyük kozunu kaybeden Göztepe, devreye 0-0 eşitlikle girince planlar da değişmeye başladı. Önce skoru koruyalım, sonra da atarsak kazanırız mantığını yansıtmaya çalışan Göztepe, çekinerek ve korkarak oynamanın faturasını kalesinde golü görerek ödemiş oldu. Yusuf’un attığı golle öne geçen Kasımpaşa mental olarak rahatlarken, kaybedecek birşeyi olmadığını fark eden Göztepe ise adeta uykudan uyandı.

1-0 yenilgiden sonra oyunu daha çok rakip yarı sahaya yıkan Göztepe 67’de beraberliği yakaladı. Bu golde defanstan ileri çıkan Atınç’ın da payı büyüktü. Dev stoper orta alana kadar gelip top kapma savaşına girip takımını hızlı hücuma çıkarınca Jahoviç ile golü bulan Göztepe, tekrar nefes aldı. Golün hemen ardından El Mestro’nun Berkan ve Soner değişimi de doğru bir hamleydi. Sırp teknik adamın maçı daha çok kazanma isteği ikinci yarıda sahaya da yansıyınca Göztepe oyunu daha çok rakip sahada oynamaya başladı.

İlk yarıdaki Göztepe ile 1-0 geriye düştükten sonra sahadaki Göztepe arasında büyük farklar vardı. Rakipten korkmadan kazanmak için oynadığı zaman sarı kırmızılıların farkı bir yapıya büründüğünü de görmüş olduk. 86’da gelen Tjanic’in füzesi ile maçı kazanan Göztepe ise hayati derecede 3 puanın sahibi oldu.Hem psikolojik olarak üzerindeki ölü toprağını attı; hem de haftalardır kazanamamanın verdiği stresi atmış oldu. Bu galibiyetle alt sıralardan kurtulan Göztepe için Kasımpaşa sınavı yeniden hayata döndüğü maç oldu.

Ancak; sarı kırmızılıların kronik sıkıntıları devam ediyor. Göztepe, ara transferde kadrosunu güçlendiremezse her zaman karşısında Kasımpaşa gibi bir rakip bulamayabilir. Bu kadronun kalitesinin mutlak surette güçlenmeye ihtiyacı var.