Bazı maçlar vardır; oyuna bakılmaz, topa sahip olmaya bakılmaz, sadece galibiyete bakılır. İşte Göztepe sahasında konuk ettiği Gaziantep maçında böyle bir sınava çıktı.


Haftalardır galibiyete özlem duyan sarı kırmızılıların iyi oyundan çok 3 puana ihtiyacı vardı. Yoğun yağış altında maça istekli ve arzulu başlayan Göztepe, muhteşem taraftarının da desteğiyle devreye 2-0 önde girdi. Başta Halil, Jahoviç, Atakan ve Soner’in iyi oyunuyla rakibini boğan Göz Göz’de maçın kırılma anı 58. dakikaydı. Obinna’nın gereksiz yere yaptığı faul sonrasında oyundan atılmasıyla Göztepe sahada 10 kişi kaldı.


Obinna’nın sorumsuzluğu sonrasında sahada eksik kalan Göztepe, ister istemez savunmada kalınca rakip Gaziantep daha fazla kaleye gelmeye başladı. Aradığı golü Recep Niyaz ile bulan Gaziantep, bir ara baskısını öyle arttırdı ki toplar direklerden dönmeye başladı.


Sahada rakibine göre eksik mücadele eden Göztepe, yorulunca da sarı kırmızılılar için son dakikalar geçmek bitmedi…
Çok zorlu bir maçtan hayati derecede bir galibiyetle ayrılan Göztepe’ye Gaziantep maçı tam anlamıyla bir hayat öpücüğü gibiydi. Sarı kırmızılıların devre arasına kadar devam edeceği bu kadroda alabileceği kadar maksimum puanı alması gerek. Göz Göz’ün aldığı bu galibiyete rağmen kronik sorunları devam ediyor. Devre arasında yapılacak doğru 2 veya 3 nokta transfer bu takımı ligde daha iyi konumlara taşıyacaktır.