Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastası olduğu 15 aylıkken ortaya çıkan Mehmet Ayaz Sındıraç tedavi için destek bekliyor.

SELCAN ŞERİFAKİ/YENİGÜN- İzmir'de yaşayan vatandaşların çeşitli kampanyalarla Mehmet Ayaz'a yardımları devam ederken, Sındıraç ailesi kampanyalarının daha fazla kitlelere ulaşmasını umut ediyor. 

Gözden kaçırmayın

Babasından ilham aldı kadın girişimci oldu Babasından ilham aldı kadın girişimci oldu

Anne Halide Zeynep Sındıraç, gereken miktarın toplanması için daha fazla yardıma ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, zor bir süreçten geçtiklerini şu sözlerle aktardı: " Bir an önce artık evladımızın sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Çünkü Mehmet Ayaz günden güne büyüyor. Mehmet Ayaz 31 Mayıs'ta 3 yaşına girecek. Maalesef artık herşeyin farkında. Neden yürüyemediğini, neden abisi ile oyun oynayamadığını, neden istediği şeyleri yiyemediğini, neden parka gidemediğini sorguluyor? Ben bir anne olarak Mehmet Ayaz'a cevap vermekte zorlanıyorum. Bir an önce evladımın sağlığına kavuşmasını istiyorum. Sen daha küçüksün biraz daha büyümen lazım diye anlatmaya çalışıyorum fakat her geçen gün biraz daha zorlaşıyor işimiz. Kilo almaması için ağır diyetler uygulaması gerekiyor. Malesef ki birçok gece bebeğimizi aç yatırmak zorunda kalıyoruz. Çünkü almaması gereken son bir buçuk kilosu kaldı. İstediği hiçbir şeyi yiyemiyor. Ağabeyine gizli yediriyoruz." 

Haydi İzmir Mehmet Ayaz'a umut ol yenigün2

VALİLİK ONAYLI KAMPANYA 

Anne Sındıraç,  " Yürüyememesinden, ayakta duramamasından, koltuğa tutunduğunda dizlerinin kırılıp düşmesinden şüphelenerek biz doktora başvurduk. Gen tahlillerinde SMA Tip 2 hastası tanısı koyuldu. 17 aylıkken ilacımızın ilk dozunu aldık. Şimdiye kadar da 5 doz ilacımızı aldık.Mehmet Ayaz şu anda 34 aylık.  Kampanyamız geçtiğimiz sene Kasım ayında başladı. Tanı konulduktan 5 ay sonra Valilik onayımızı aldık, uzatma izinlerimizi de aldık. Kampanyamız şu anda yüzde 32'de" dedi. 

Haydi İzmir Mehmet Ayaz'a umut ol yenigün

ÇİÇEK FESTİVALİ'NDE STANT KURULDU 

Ailesi ile birlikte Tire'de yaşayan 34 aylık Mehmet Ayaz'ın kampanyası için Bayındır Çiçek Festivali'nde stant kuruldu.  Anne Halide Zeynep Sındıraç, 

"Bayındır Çiçek Festivali'nde bir stand kurduk. Tedavisi için bağışlanan ürünlerin satışını gerçekleştirdik. Elde edilen gelir Mehmet Ayaz'ın tedavisi için banka hesabına yatırılıyor"  dedi.