İzmirli hayırseverler, Kurban Bayramı öncesinde dar gelirli aileler için harekete geçti. Bayram öncesinde yapılan yardımlar dar gelirliye nefes aldırırken çocukların yüzünü güldürdü.

GÜVEN GÜNEŞ/YENİGÜN- İzmir’de çok sayıda dernek bayram öncesi harekete geçti. Başta gıda, giyim, nakdi, et, ayakkabı ve oyuncak gibi yardımlar çocuklar başta olmak üzere bir çok aileyi sevindirdi.  Ekonomik dar boğazla beraber yardıma muhtaç kişi sayısında bir artış meydana geldiğini belirten Bir Sevgi Bin Mutluluk Derneği’ni kurduklarını belirten Dernek Başkanı Hülya Budan, “Bayram öncesi çok sayıda aileye ulaşıp bir nebze de olsa bu güzel günü iyi geçirmelerini istiyoruz. Derneğimiz kurulduğu dönemden bugüne kadar ki süreçte daha fazla kişiye ulaşarak büyüyor. Bayram öncesinde çok sayıda çocuğumuzu giydirdik. Ailelerimize gıda ve benzeri yardımlarda da bulunuldu.Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızı da ziyaret edip, onları bayramda yalnız bırakmayacağız” dedi.

WhatsApp Image 2022-07-06 at 11.37.43

'ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN'

Çocuk yaşlardan beri yardım işlerine gönül verdiğini belirten İzmir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Kaya, “Bayram deyince akla ilk çocuklar gelir. Bizlerde ilk olarak her yıl olduğu gibi çok sayıda çocuğumuzu yardımseverlerin destekleriyle baştan aşağıya giydirdik. Onların yüzündeki mutluluğu görmek her şeye değiyor. Ailelere de aynı zamanda ihtiyaçları doğrultusunda gıda ve farklı yardımlarda yapılıyor. Bizler her zaman paylaşmaktan ve bölüşmekten yanayız. Paylaştıkça çoğalıp, büyüyebiliriz” diye konuştu.

İzmir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Kaya

'GİZLİ TUTULMASINI İSTİYOR'

Devlet hastanesi bakımsızlık kurbanı Devlet hastanesi bakımsızlık kurbanı

Boğaziçi Emir Sultan Mahallesi Muhtarı Hüseyin Heptepe, “Bazen yardımsever kişiler kimlere yardım edeceği konusunda tereddüt yaşayabiliyorlar. Böyle durumlarda bizlere gelen yardımseverlere gerçek muhtaç sahiplerini anlatıp isterlerse de direkt olarak kendilerinin de yardımda bulanabileceğini söylüyoruz. Ayrıca bazı hayırsever vatandaşlarımızda bayramda dana ve koç keserek bunu mahalledeki muhtaç kişilere dağıtacak. Ayrıca büyükşehir belediyesinin listesinde olan yardıma muhtaç vatandaşlara da 300 lira nakdi yapıldı. Yalnızca kamu kurumları değil gönüllerinde destekleriyle daha çok kişiye ulaşmaya çalışıyoruz. Bir kişinin bile yüzünü güldürüp, derdine ortak olabildiysek ne mutlu bizlere” dedi.

Sağ muhtar hüseyin heptepe