01.10.2021, 07:00

Her şerde bir hayır var!

Süper Lig’deki takımlarımızın zor bütçelerle zor transferler yapabildiğini artık tüm kamuoyu olarak biliyoruz. Ülkemizde bulunan birkaç yıldız futbolcu dışında maalesef dünya yıldızlarını artık televizyon karşısından izleme fırsatı buluyoruz. O da paranız varsa ve herhangi bir platforma üyeyseniz.

Geçen sene dar kadroyla ve dar bütçeyle şampiyon olan Beşiktaş, bu sene ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden tek takımımız oldu.

Hem ligde mücadelelere çıkarkan hem de dünya devleriyle devler liginde karşılaşmalar oynadı. Yeri geldi haftada 3 gün zorlu maçlar yapmak zorunda da kaldı.

Hem dar bütçelerle istediği oyuncuları transfer edememişken hem de bu kadar zorlu tempoya bazı futbolcuların enerjileri de zaman zaman tükenmeye başladı.

Beşiktaş bu sebepten dolayı hem ligde fire verirken hem de Şampiyonlar Ligi’nde istediği sonuçları alamamaya başladı. Dar kadro ve yüksek maç temposu Beşiktaş’ı iki hedefinden de uzaklaştırmaya başladı.

İşler bu denli arapsaçına dönmüşken Sergen Yalçın, her şerde bir hayır vardır felsefesine bürünmüş ki, imkanlar dahilinde Türk futbolu adına güzel hamlelerde de bulundu. Beşiktaş’ın altyapısında yetişmiş birbirinden genç ve yetenekli oyunculara her alanda şans vermeye başladı.

Geçen sene şampiyon olan kadrodaki Rıdvan ve Ersin’in yanı sıra, Serdar Saatçi, Can Bozdoğan, Berkay Vardar gibi genç yıldızlara da hem güvenip her platformda oynatmayı başardı hem de gençler açısından onlara özgüvenlerini tazeleme fırsatı sundu.   

5 tane gencecik sporcumuzun, Avrupa’nın en önemli organizasyonunda görev alması bizim için muhazzam bir hareketti. Mecburiyetten de olsa tercih de olsa takdir edilesi bir hamle. Nitekim kulübede oturan Oğuzhan Özyakup ve Gökhan Töre gibi Avrupa tecrübesi olan isimlerin yerine bu 5 özel yeteneği izleyebildiğimiz için Sergen hocaya teşekkürü bir borç bilirim.

Bu denli özel ve yetenekli gençlerin bu platformlarda oynamasının önünü açan kulüp ve hocaların da her zaman desteklenmesi gerektiği belirtmek isterim.

Herkese mutlu haftasonları...

Sevgiler, saygılar...

Yorumlar