İzmir’in en büyük mesleki teşkilatı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin iki ilçede düzenlediği iftar programı birliğin göstergesi oldu. 

Gözden kaçırmayın

TÜİK İzmir istatistiklerini açıkladı: Yabancılara satış oranı arttı TÜİK İzmir istatistiklerini açıkladı: Yabancılara satış oranı arttı

Fadime ALTANHAN/Yenigün- İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin (İESOB)  Menemen ve Kemalpaşa’da düzenlediği iftarlarda birlik ve beraberlik mesajları verildi. 15 Mayıs tarihinde yapılacak İESOB genel kurulu öncesi Başkan Zekeriya Mutlu’ya moral veren ilçe odalarının başkan ve yöneticileri, Mutlu’nun yanında olacaklarını ifade ettiler.
Menemen'de düzenlenen iftarda, Aliağa, Foça, Çiğli ve Menemen, Kemalpaşa iftarında ise  Bağyurdu, Armutlu, Ören ve Kemalpaşa ilçelerindeki odaların temsilcileri, yerel yöneticilerle buluştu.


Menemen’deki İftara Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Kemalpaşa’daki İftara da Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı ile ilçelerin Jandarma komutanları, müftüleri, vergi dairesi, SGK, sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

İftar birliğin göstergesi oldu menemen yenigün


Başkanlardan destek


İftarlarda ortak açıklama yapan ilçelerin oda başkanları, İESOB genel kurulunda mevcut başkanları Zekeriya Mutlu’yu destekleyeceklerini deklare ettiler.


İlçelerdeki esnaf yöneticilerinin desteği ile moral bulan İESOB başkanı Zekeriya Mutlu konuşmasında Ramazan ayının değerinin iyi kavranması gerektiğine değindi. 
Başkan Mutlu, ‘Ramazan ayı sabır, bereket ve paylaşım ayıdır. İnsanlara ruhlarını, kalplerini arıtabilmeleri için fırsatlar sunar. Bu çerçevede yetime öksüze, fakire fukaraya, sahip çıkın. Yardımların makbulü gizli yapılanlardır. Günlük yaşamınızda, işlerinizde sevgi ve saygıyı esas alın. Bir olayı, bir kişiyi, iş hayatınızda veya sosyal yaşamınızdaki gelişmeleri değerlendirirken empati kurmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde hoşgörünüz artacak, en sıkıntılı durumlarda bile bir çıkış noktası bulmanız kolaylaşacaktır. Ana babanız hayatta ise, kıymetini bilin.  Onları hoş tutmak, ihtiyaçlarını gidermek görevimizdir. Kalp kırmamaya özen gösterin, aranızdaki kırgınlıkları bitirin. Devlete millete sahip çıkın. Öfkenize ve nefsinize hakim olun. Sabretmesini bilmek ise her işin sonunda hayırlara vesile olur. Üyelerinizi sık sık ziyaret edin, ihtiyaçlarını sıkıntılarını gidermek için elinizden geleni yapın’ şeklinde konuştu.