İGC tarihinde bir ilk gerçekleşti

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kültür Komisyonu’nun ilk etkinliği, İGC üyeleri Mazlum Vesek ve Ulaş Aşık’ın imza günü Yakın Kitabevi’nde düzenlendi. 

Ege 13.10.2021 - 20:05 13.10.2021 - 20:13

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kültür Komisyonu öncülüğünde İGC üyeleri Mazlum Vesek ve Ulaş Aşık’ın imza günü düzenlendi.  Yakın Kitabevi’nde gerçekleştirilen etkinliğe gazeteciler ve sanat severler yoğun ilgi gösterdi. Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan eden İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kültür Komisyonu, ilk etkinliğini düzenledi. İGC Üyesi Mazlum Vesek Mona Yayınları’ndan çıkan ‘Semra: Küçük-Esmer-Uzak’ romanını, İGC Üyesi Ulaş Aşık da Lethe Yayınları’ndan çıkan ‘Özgürlük Kapısı’ romanını imzaladı.

igc-ilk-etkinlik-gazete-yenigun (3)

Erçetingöz, “İGC ilk defa böyle bir etkinlik yapıyor”

Kültür Komisyonu’na İzmir Gazeteciler Cemiyeti adına başkanlık yapan Esat Erçetingöz ve Erdal Erek de imza gününe katıldı. Erçetingöz, “Bu bizim ilk etkinliğimiz İzmir’in kültür-sanatıyla ve İGC üyeleri ile ilgili bu etkinliklerimiz arka arkaya devam edecek. İleriki süreçte konser, şiir dinletilerimiz de olacak. İGC üyelerinin birçoğu şu anda komisyonumuzun üyesi. İGC tarihinde ilk defa böyle bir etkinlik yapıyor. 15 günde bir toplanıp planlamalar yapıyoruz” dedi.

igc-ilk-etkinlik-gazete-yenigunKimler katıldı?

İGC Kültür Komisyonu üyeleri Esat Erçetingöz ve Erdal Erek, Bir Önceki Dönem İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yöneticisi Uğur Yelekli, tanınmış Ağır Ceza Avukatı Aykut Dikenci, CHP Bornova Meclis Üyesi Cem Arıkan, Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu, birçok İGC üyesi ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Yorumlar