İGC'nin yeni başkanı belli oldu

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC) yeni başkanı belli oldu. Seçime mavi listeyle Emek ve Gelecek Grubu olarak giren ve 204 oy alan Dilek Gappi İGC'nin 17'nci başkanı seçildi.

Ege 23.06.2021 - 21:35 24.06.2021 - 10:07

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ( İGC) bugün 17’nci başkanını seçmek için sandık başına gitti.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Kongresi’nde, başkanlık için mavi listeyle Dilek Gappi Emek ve Gelecek Grubu'nun, turuncu listeyle Dokuz Eylül Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Atilla Birlikte Güçlüyüz Grubu'nun, sarı listeyle Mustafa Yılmaz Özgür İGC Grubu’nun ve son olarak geçtiğimiz günlerde adaylığını açıklayan beyaz listeyle Mehmet Ali Okumuş Şeffaf Yönetim Grubu adayı olarak yarıştı.

900 üye saat 14.00 itibariyle oy kullanmaya başladı ve saat 18.00 sularında oy verme işlemi sona erdi.

Sandıktan 204 oy alarak İGC’nin yeni başkanı Dilek Gappi oldu.

Mavi listenin adayı Dilek Gappi: 202 oy aldı.

Sarı listenin adayı Mustafa Yılmaz 124 oy aldı.

Turuncu listenin adayı Murat Atila 81oy aldı.

Beyaz listenin adayı Mehmet Ali Okumuş 17 oy aldı.

"YENİ DÖNEME ÇOK İDDİALI BAŞLAYACAĞIZ"

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin 17'nci başkanı olarak seçilen  Dilek Gappi,  "İGC olarak yeni döneme çok iddialı bir ekiple başlayacağız. Çünkü biz ekibi oluştururken özellikle şuna dikkat ettik, kişisel, siyasal, ticari hiçbir kaygısı olmayan arkadaşlardan ekip oluşturduk. Projeler, iç yapıyı biliyoruz. Ertesi gün ne yapacağımızı biliyoruz. Zaman kaybetmeyeceğiz. Basın sektörünün en büyük sorunun itibar olması içimizi acıtıyor. O nedenle yapacağımız her çalışma bizim için itibarı yükselten kazanca dönmeli. Genç meslektaşlarımızı da kucaklayacağız, tüm meslektaşlarımızı kucaklayacağız.  Her eleştiriyi sonuna kadar dinleyeceğiz. Komisyonlarla birlikte aktif bir yönetim tarzı uygulayacağız" dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@