790 milyon dolarlık ihracata en büyük katkıyı verenler ödüllendirildi. Ege Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nden Yenigün Gazetesi’ne plaket verildi 

Mobilya, kâğıt ve odun dışı orman ürünleri sektörlerinde İhracatın Yıldızları Ödülleri'ne kavuştu. Ege Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, 2021 yılındaki 790 milyon dolarlık ihracatına en büyük katkıyı sağlayan 20 üyesine 23 ödül vereceği Sektör Buluşması ve İhracatın Yıldızları Ödül Törenini Balçova ilçesindeki bir otelde gerçekleştirdi.

ESİAD Başkanı Karabağlı: Çıktığımız yolda devam edeceğiz ESİAD Başkanı Karabağlı: Çıktığımız yolda devam edeceğiz

İhracatın yıldızları ödüllerinde Yenigün

“TÜRKİYE LİDERİ OLDUK”

Törende konuşan EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Geçen hafta gazete ilanlarıyla duyurduğumuz 2021 yılı ihracatımızın yıldızı 56 firma 7,8 milyar dolar dövizi ülkemize kazandırdı. Ege İhracatçı Birlikleri çatısı altındaki birliklerimiz daha fazla ihracatçımızı onurlandırmak adına alt sektörlerini de kapsar şekilde ödül törenleri gerçekleştiriyorlar. Mobilya, kâğıt ve odun dışı orman ürünleri sektörlerinin kümelendiği sektörümüz Türkiye genelinde ihracatında 7 milyar doları geçerken, Ege Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğimiz 790 milyon dolar ihracat yapma başarısı gösterdi. Odun dışı orman ürünleri ihracatında Türkiye lideri durumundayız” diye konuştu. 

HEDEF 250 MİLYAR DOLAR

Eskinazi, Ege Bölgesindeki mobilya, kâğıt ve orman ürünleri sektörlerinin ortalama ihraç fiyatlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunun bilgisini de verdi.  

Ege Mobilya Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yağcı ise 2021 yılında ihracatçıların patlama yaptığını, bundan sonraki ihracat hedefinin Türkiye genelinde 250 milyar dolar olduğunu söyledi. Törende, Prof. Dr. Yaşar Uysal da törende ekonomik güncel gelişmelerle ilgili sunum yaptı.

Yenigün Gazetesi plaket aldı

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından, 2018-2022 yılları arasında mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörlerine yaptıkları haberlerle destek veren basın kuruluşlarına da plaket takdimi yapıldı. Törende Yenigün Gazete’mize de plaket verildi. Ödülü gazetemizin Haber Müdürü Nihat Ak teslim aldı.