24.09.2021, 01:00

İlk günkü heyecan, yeni başlangıçlar

Uzun yıllar çatısı altında bulunduğum Yeni Asır'dan ayrılıp yeni maceralara yelken açma zamanı gelmişti. Asırlık çınarda bana hayat ve meslek adına çok şeyler katan üstat ve dostlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra ilk günkü heyecanımla genç ve dinamik bir kadrosuya sahip Gazete Yenigün'de İzmir sporunun nabzını ve görüşlarimi satırlara dökmeye çalışacağım. Süper Lig'in yeni ekibi Altay ve 5 yıl sonra takıma takviye yaparak yola çıkan Karşıyaka'yı mercek altına aldım...

BÜYÜK ALTAY BÜYÜK MUSTAFA

Altay, 18 yıl sonra döndüğü Süper Lig'de öz evladı ve Türk futbolunun efsane ismi Mustafa Denizli ile harika bir başlangıç yaptı. Hem Altay hem de Denizli "Büyük" ünvanını boşuna almadığını dosta düşmana gösterdi. 1. Lig'de zafere ulaşan kadronun üzerine yapılan takviyelerle Altay'ın mütevazi ve kapalı kutu kadrosunun sezona böyle başlamasını kimse tahmin edemezdi. İşte tam da bu noktada Mustafa Denizli sazı eline aldı. Kurtlar sofrasında 6 maç 12 puan. Denizli'nin Altay'ı henüz berabere kalmadı. Büyük Mustafa'nın patronluğunda Altay 11 maçta 9 galibiyet 2 mağlubiyet aldı. Bu süreçte 18 yıllık Süper Lig hasretine son verip uzun yıllar sonra İzmir'de oynanan Süper Lig derbisinde Göztepe'yi yenmeyi başardı. Son iki maçını kayıpsız geçen Altay bugün evinde yaralı Kartal'ı ağırlayacak. Denizli, geçmişte şampiyon yaptığı Beşiktaş'ın artı ve eksiklerini ekibine ezberletmiştir. İki sol ayaklı efsane futbolcu ve başarılı teknik adam Mustafa Denizli ve Sergen Yalçın'ın taktik savaşını merakla bekliyoruz.

ZAMAN LAZIM AMA SABIR YOK

Gelelim Karşıyaka'ya. Nisan ayından beri İzmir'deki en yoğun kulüp. Şirketleşme gündemi, kongre heyecanı ve transferi açma telaşı. Başkan Turgay Büyükkarcı ve yönetimi 5 yıl sonra taraftarını önemli desteğiyle tahtayı açtı. Başkan Büyükkarcı takımı şampiyon apoletli Cüneyt Biçer'e emanet etti. Transferde tüm yetki Biçer'e verildi. Kaf-Kaf'ta uzun yıllar sonra takımın çehresi değişti. Taraftar ve camianın tek isteği şampiyonluk. Lig'de 3 maçta 2 puan topladı Kaf-Kaf. Ortaya konan futbol umut versede skorlar kimseyi tatmin etmedi. Değişimler sancılı olur. Zaman lazım. Ancak uzun yıllardır alt liglerde olan Karşıyakalının sabrı yok. Eleştiri oklarının hedefinde olan Cüneyt Biçer'in sistemine takım ayak uydurur ve sahaya yansıtırsa güzel günler yakın. Ancak herkesin cebinde pro lisansı olan Karşıyaka’da Biçer'in bu eleştirilere katlanması ve enerjisini sadece takıma vermesi için çelik gibi sinirlere ihtiyacı var. Futbol skor odaklı bir oyun. Mardin'de Okan Yılmaz zoru başarmasa o topu ağlara gönderseydi şimdi Cüneyt Biçer için özellikle sosyal medyada çok farklı şeyler konuşuluyor olacaktı. Kaf-Kaf'taki kara bulutların dağılması için Of maçı biçilmez kaftan. Zirveye oynayan rakibini sahada güzel ve net bir skorla yen, taraftarının gönlünü kazan. Cumartesi günü güzel ve özel bir maç bizi bekliyor.

Yorumlar