İlklerin şehri İzmir

İzmir’de oyun girişimciliği ekosisteminde iş fikirlerinin kurgulandığı bir çalışma platformu olarak hizmet verecek olan kule izmir açıldı.

Yerel 26.09.2021 - 18:22 26.09.2021 - 18:32

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla “Oyun Girişimciliği ve Yazılım Merkezi” kuleizmir’in açılışı gerçekleştirildi.

Fuar İzmir'de düzenlenen etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri, CHP PM Üyesi Devrim Barış Çelik, İlçe Belediye başkanları da yer aldı.

GENÇLER, TÜRKİYE’YE DEMOKRASİYİ GETİRECEK

Açılışta konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,” Önümüzdeki seçimlerde 6.3 milyon genç sandığa gidecek ve oy kullanacak. Gençler, kullanacakları oylar ile Türkiye’ye demokrasiyi getirecek. Türkiye’ye özgürlüğü getirecek ve ülkenin önündeki bütün engelleri gençler kaldıracak. Gazi Mustafa Kemal’in iki temel kuralı vardır. Birincisi, siyasi bağımsızlıktır. İkincisi, savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferler ile taçlandırılmadıkça siyasi bağımsızlığınızı koruyamazsınız. Bu nedenle gençlerin ülke ekonomisine yapacakları her katkının önemi çok büyüktür. Kuleizmir’de gençlerimiz yeni çalışmalarını, projelerini hayata geçirecekler. Sadece Türkiye’de, İzmir’de değil dünyada ses getiren çalışmalarımız olsun en büyük arzumuzda budur. Gençlerimize güveniyor ve inanıyoruz. Sakın umutsuzluğa kapılmayın” dedi.

İKTİDARIMIZDA, KORKMADAN KONUŞABİLECEKSİNİZ

Genç deyince özgürlüğüne düşkün, kimsenin etkin kimliğini, inancını, yaşam tarzını sorgulamayan kişi demektir. İnsana insan olarak bakıp değer veren kişidir. Sadece insanlara değil dünyada yaşayan bütün canlılara saygı duyan insan demektir. Ben genci böyle algılıyorum. Size sözüm söz beraber iktidar olduğumuzda düşüncelerinizi korkamadan dile getirebileceksiniz. İstediğiniz zaman beni de özgürce eleştirebileceksiniz. Bu kapıyı size sonuna kadar açacağım” diye konuştu.

GENÇLERİN HİZMETİNDE

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer,” İzmir, tarih boyunca Anadolu coğrafyasında öncülerin kenti olmuş bir şehirdir. İlk adına bildiğiniz ne varsa hep İzmir’den doğmuş ve buradan Anadolu’ya yayılmıştır. Sanal bir dünya kuruluyor. Oyunculuk, girişimcilik, endüstri hepsi dijital ortamda hayat bulmaya başlıyor. İzmir olarak buna kayıtsız kalamazdık. Göreve başladığımız günden bu yana bunun önünü açmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız diye yola çıktık. Kuleizmir’de ortaya çıkaracağınız projeler adına artık sizlerin hizmetindedir” dedi.

Yorumlar