Harrison Ford'un Indiana Jones rolüne geri döndüğü filmin vizyon tarihide belli oldu. Film 30 Haziran 2023’de beyazperdede olacak.

LucasFilm, "Indiana Jones 5"in vizyon tarihini, filmden ilk resmi görseli paylaşarak duyurdu. Resimde Ford,  bir köprüden geçerken görünüyor.

Harrison Ford'un ikonik karakterine geri döneceği macera filmi 30 Haziran 2023'te vizyona girecek.

"Star Wars Celebration" etkinliğe katılan Harrison Ford, "Indiana Jones 5"i tanıtmak için kısa bir konuşma yaptı ve prodüksiyonu neredeyse tamamladıklarını doğruladı. Ford, filmin John Williams'ın müziklerini içereceğini de belirtti. Williams, Ford sahneye çıkmadan önce Indiana Jones teması çalan canlı orkestrayı yönetmek için etkinliğe katıldı.

Ünlü aktör, beşinci filmin 30 Haziran 2023'te vizyona gireceğini duyururken “yaptığımız filmle gerçekten gurur duyuyoruz” dedi.

harrison ford yenigün

Elvis Presley'nin hayatı beyaz perdeye taşınıyor Elvis Presley'nin hayatı beyaz perdeye taşınıyor

Harrison Ford, Williams'a Şubat ayındaki 90. doğum günü için gecikmiş tebriklerini sundu. Ford, coşkulu seyircilere “John'u 90. doğum gününde tebrik edebilmek benim için özel bir onur” diye konuştu.

ford williams yenigün

Yönetmen ilk kez Spielberg değil

1981 yılında "Kutsal Hazine Avcıları" ile başlayan Indiana Jones serisinin 5. filmi, Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğuna oturmadığı ilk film olacak. "Logan", "Asfaltın Kralları" gibi filmlere imza atan James Mangold'un yönettiği "Indiana Jones 5"in senaryosunu Jez Butterworth, John-Henry Butterworth ve James Mangold kaleme aldılar.

Filmde Harrison Ford'a; Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Toby Jones, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson ve Thomas Kretschmann gibi oyuncular eşlik ediyor. "Indiana Jones 5’in konusu ile ilgili detaylar ise henüz paylaşılmadı.