Instagram fotoğraflarınızı nasıl profesyonelleştirebilirsiniz? Instagram'a fotoğraf eklemenin püf noktaları nelerdir?

Sirius nedir? Sirius nedir?

Instagram, harika fotoğraflar talep eden görsel bir platformdur. Harika görüntülere sahip olmak, herhangi bir Instagram stratejisinin olmazsa olmaz bir yönüdür. En iyi filtre bile kötü bir fotoğrafı gizleyemez. Kaliteli bir çekimle başlayın ve mümkünse HDR modunu kullanın. Ayrıca, zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bir sürü çekim yaptığınızdan emin olun. 

Fotoğrafınız çok küçükse bulanık görünebilir. Bunu önlemek için videonuzun veya fotoğrafınızın en az 1080 piksel genişliğinde olduğundan emin olun. 

Fotoğrafınızı Instagram'a yükleyin: 

Instagram uygulamasını açın ve sağ üstteki artı işareti simgesini seçin. Bu, gönderme seçeneklerinin bir menüsünü açacaktır. Gönderiyi seçin ve ardından resim galerinizden fotoğrafınızı seçin. İleri'ye dokunun.  Burada, görüntünün aydınlatmasını, renklerini, kontrastını ve keskinliğini farklı şekillerde ayarlayacak çeşitli filtreler bulacaksınız. Örneğin, "Gingham" düz ve sessiz bir görünüm yaratırken "Inkwell" fotoğrafınızı siyah beyaza çevirir. Belirli fotoğrafınızda nasıl görüneceğini önizlemek için her filtreye dokunun.

Tek bir gönderide birden fazla fotoğraf paylaşıyorsanız  her birini ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz. Bireysel düzenleme seçeneklerini getirmek için fotoğrafın sağ alt köşesindeki Venn şeması simgesine dokunun. Her fotoğrafa aynı düzenlemeleri uygulamayın. Farklı koşullarda çekilmişse, bunları ayrı ayrı düzenlemeye değer. Başlamak için fotoğrafınızın başlığını yazmanız ve herhangi bir kişiyi veya konumu etiketlemeniz yeterlidir. Bundan sonra, fotoğrafınızı herkese yaymak ve yayınlamak için paylaş'a dokunun.

Instagram'a fotoğraf eklemenin püf noktaları

Instagram fotoğraflarınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, uygulamada açmadan önce resimleriniz üzerinde çalışmak için biraz zaman harcamanız gerekecek. Kameranız doğru şekilde kurulmadıysa , kırpma ve düzeltme araçları yardımcı olabilir. Bu uygulama, tekrar çekmek için çok geç olduğunda bir fotoğrafı iyileştirmenin en kolay yoludur.

Fotoğraflarınızı düzenlenmeden önce temizlemek için uygulamanın leke çıkarma aracını kullanın. Bunu yapmak, daha parlak görünmelerine yardımcı olacaktır. Tonlarınızı ister sıcak ve eski, ister canlı ve neon ister pastel tonlarda olsun, tek tip tutun. Bu, en önemli ipuçlarından biridir. Tek bir düzenleme uygulamasına bağlı kalmanız gerektiğini söyleyen bir kural yok. Bir programın yumuşatma efektlerini ve diğerinde harika filtreleri seviyorsanız, ikisini de kullanın ve fotoğrafınızı Instagram'a yüklemeden hemen önce çekin.