’’İş dünyasına köprü olacağız’’

''İş dünyasına köprü olacağız''

Veli Kasap'dan önemli açıklamalar.

''İş dünyasına köprü olacağız''

Veli Kasap'dan önemli açıklamalar.

''İş dünyasına köprü olacağız''
13 Eylül 2018 - 09:55

Kanal Ege TV 'de yayınlanan  'Gündem Özel' adlı programın konuğu Sasalı'da efsane olan, beldesine Doğal Yaşam Parkı gibi önemli projeler kazandıran Sasalı eski Belediye Başkanı, İzmir Denizlililer Derneği Başkanı Veli Kasap oldu

Eski Sasalı Belediye Başkanı olarak sizi tanıyoruz. Kendinizi daha detaylı tanıtabilir misiniz.
Denizli'de doğdum. Ardından ailem  İzmir'in Sasalı köyüne gelmiş be hala orada ikamet ediyorum.  Emekli olduktan sonra Sasalı Belediye Başkanlığı'na aday oldum. Ve halkım beni seçti. 5 yıl görev yaptım. Sasalı Doğal Yaşam Alanı'nı oluşturmak bize nasip oldu. Sasalı ve İzmir için Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı bir marka değer projesidir. İlçemiz turistlik bir belde olarak   halkın cazibe merkezi haline geldi. Geriye baktığımda Sasalı için önemli çalışmalar yaptım.Avrupa'dan insanlar kalkıp geliyor. Avrupalıların da cazibe merkezi oldu. Daha sonra 10 yıl Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Şimdi ise Denizlililer için çalışıyoruz.

"İZMİR'İN ÇIKARLARINDA BULUŞMALIYIZ"

Sivil toplum kuruluşlarının kentin gelişiminde çok önemli bir payı var. Kentimizin gelişmesine katkıda bulunmalılar. Bu noktada yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşlarına, derneklere destek olması gerekiyor.Dernek olarak iş bulma kurumu gibi çalışıyoruz. Bizim tüzüğümüz ve amacımız Denizlili olan gençlere burs vermek. Beni ve yönetimi mi en çok motive eden çalışma burs verdiğimiz öğrenci sayısını yükseltmek. Kadınların ekonomiye kazandırmayı planlıyoruz. Meslek edindirme kursları düzenyerek, iş bulmalarını sağlıyoruz.

''KADINLARI İŞ VE MESLEK SAHİBİ YAPACAĞIZ''

Bizim amacımız ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlayacak, insanlara fayda sağlayacak çalışmalar yapmak. Öğrencilerimize gençlerimize burs vereceğiz. Dernek olarak iş bulma kurumu gibi çalışıyoruz. İşadamları ile iş arayanlara aracılık edip, çalışmalarını sağlıyoruz. Bütün üyelerimizin iş hayatı ve meslek bilgileri var. Personel alacakları zaman bize haber veriyorlar. İş arayanlar da aynı şekilde bize geliyor. Biz koşullara göre onları buluşturuyoruz. Engellilere yardımcı olmak amacıyla onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler hazırlayacağız. İŞKUR ile beraber dezavantajlı, eşinden şiddet gören ve kendi ayakları üzerinde duramayan kadınlarımıza meslek edindirip, iş gücüne katılmalarını sağlayacağız. Dönem dönem üyelerimizi biraraya getirecek, kişisel gelişmelerini çalışmalar ve motivasyonu güçlendirmek için bir organizosyonlar . Üyelerimizin büyük çoğu katılım göstredi. Ve bu bizi çok mutlu etti.  Denizlililer olarak bayanı ve erkeği ile girişimci ruha sahibiz.

Tekrar siyasete girecek misiniz?

Bizi insanlar tanıyor. Yaptıklarımızı biliyor. Biz görev adamıyız. Geriye baktığımda Sasalı için önemli çalışmalar yaptım. Ben belediye başkanı olamdan önce Sasalı İzmir'e yakışmayacak bir belde idi. Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı bir marka değer projesidir. Avrupa'dan insanlar kalkıp geliyor. Avrupalıların da cazibe merkezi oldu. Daha sonra 10 yıl Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Şimdi ise Denizlililer için çalışıyoruz.  Halkımızı ve büyüklerimiz isterse biz göreve hazırız.

 

Belma ŞAHANER

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alıcık, Ustalık dönemi projelerini anlattı.
Alıcık, Ustalık dönemi projelerini anlattı.
Arpaz Mahallesi sakinlerine ücretsiz ulaşım desteği .
Arpaz Mahallesi sakinlerine ücretsiz ulaşım desteği .