İşgören Poligon, Marka sahipleri Tahsin, Eser ve Zafer İşgören tarafından 20 yıl önce kurulan ve İzmir’de atıcılık sporunu bir kültür haline getirmeyi ve insanlara yeni bir hobi kazandırmayı amaç edinen merkezin açılışında 150’nin üzerinde davetli bir araya geldi.

Beş, 15 ve 25 metre olmak üzere üç farklı atış mesafesi seçeneğinin bulunduğu kapalı atış poligonunun yanı sıra, uzun yıllardır distribütörlüğünü yürüttüğü pek çok marka ve ürünün satış mağazasına da ev sahipliği yapacak olan İşgören Poligon’da bekleme salonu, kafe ve av market yer alıyor.

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı-9

Randevu almadan yararlanılabilen ve misafirlerin bireysel ruhsatlı silahlarını yanlarında getirip kullanabilmelerine olanak sağlayan poligonda, temel atış eğitimi, tetik disiplini, silah tamiri, bakımı ve güvenlik atışları gibi alanlarda askeri eğitim almış profesyonel eğitmenler eşliğinde atış deneyimi yaşanıyor. Bu unutulmaz deneyimi yaşamak isteyen bireyler ya da personeliyle paylaşmak isteyen kurumlar için haftanın 7 günü 10.00 – 22.00 saatleri arası gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak ve atış öncesi gerekli bilgilendirmeler yapılarak hizmet sunuluyor.

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı10

YATIRIMLAR SÜRECEK

Açılışta konuşan Tahsin İşgören, silah kullanımını sokaklara taşmadan, güvenli bir şekilde yönlendirmeyi hedeflediklerini belirterek “Bu sebeple silah kullanan profesyoneller ile bunu deneyimlemek isteyen vatandaşlarımızı tecrübe kazanmaları, stres atmaları için poligonumuza bekliyoruz” ifadelerini kullandı. İzmir’in böyle bir eğitim ve atış poligonuna ihtiyacı olduğunu vurgulayan İşgören “Bu talebi karşıladığımız için çok mutluyuz. İşgören ailesi ve markası olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bizi bugün bu açılışta yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı14

ULUSLARARASI TÜZÜĞE UYGUN

Poligon sahiplerinden Eser İşgören poligonunun iç tasarımının kullanıcıların güvenliği ve konforu düşünülerek tasarlandığını, “Uluslararası Atış Tüzüğü”ne uygun bir şekilde inşa edilerek sekme önleyici materyaller kullandıklarını söyledi. İşgören sözlerine "Ses izolasyonu ve yangın yönetmeliğine uygun tasarlanan alanda atış yapan misafirlerimizin güvenliği için maksimum seviyede tedbir almış bulunmaktayız” şeklinde devam etti. Törenin ardından protokol üyeleri ve davetliler poligonda atış yaparak açılışı kutladı.

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı6

4-17

10-11

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı1

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı2

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı4

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı5

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı7

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı12

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı13

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı15

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı16

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı-17

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı19

İşgören-Poligon-Balçova’da-açıldı20