Konya'da verdiği sokak röportajında ekonomiyi eleştiren Getir kuryesinin işten çıkarıldığı iddiası büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyada, yaptığı açıklamalar sebebiyle işine son verildiği öne sürülen kurye hakkında yazılı bir açıklama yapan Getir, kuryenin sokak röportajı sonrası işten çıkarıldığına ilişkin paylaşımların gerçeği yansıtmadığına vurgu yaptı. Açıklamada, "İş disiplini ile ilgili başka sebeplerle sözleşmesi sonlandırılmıştır" sözleri yer aldı.

RÖPORTAJ VEREN GETİR ÇALIŞANI İŞTEN Mİ ÇIKARILDI?

Çok sayıda kullanıcıdan gelen tepki yorumlarına rağmen sessizliğini uzun süre devam ettiren Getir, konuya ilişkin yazılı açıklamayı saat 10.49 itibarıyla resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladı. Kuryenin yaptığı sokak röportajı sonrası işten çıkarıldığına yönelik paylaşımların gerçeği yansıtmadığına vurgu yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; "Getir sistemindeki bir kuryenin yaptığı sokak röportajı sonrası işten çıkarıldığına yönelik paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

"İŞ DİSİPLİNİYLE İLGİLİ SEBEPLER"

Bu kişi esnaf kurye olarak kendi hesabına Vigo şirketi ile çalışmaktaydı. Kurye bahsi geçen açıklamaları 1.5 ay önce yapmıştır ve bununla ilgili herhangi bir yaptırıma uğramamıştır. KVKK nedeniyle detayları açıklayamasak da Vigo şirketinden aldığımız bilgiye göre iş disiplini ile ilgili başka sebeplerle sözleşmesi sonlandırılmıştır. Bu kararın kuryenin daha önce yaptığı açıklamalarla ilgisi yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunarız."