Avrupa’nın en güzel yerlerinden biri olan İtalya’da gezilecek yerler ve bu yerlerin büyüleyici olması nedeniyle, her yıl dünyanın her yerinden pek çok turisti ağırlamaktadır. Yemekleri, sokakları, sıcakkanlı insanlarıyla sizleri kucaklayan bir şehirdir. Hem gelişmiş hem de doğal güzelliklere sahip köyleriyle sizi mest edecek bir yerdir. İtalya’nın yerleşim yerinin büyük bir kısmı İtalya üzerinde yer alsa da nüfusun bir kısmı Sicilya ve Sardinya Adaları üzerinde de bulunmaktadır. Yüzyıllar boyunca Roma imparatorluğuna ev sahipliği yapmış olan İtalya’da görülmesi gereken pek çok tarihi yer bulunmaktadır. İtalya’da gezilecek yerler listesi, sizin için iyi bir gezi rehberi olabilir.

İtalya’da gezilecek yerler listesi

İtalya’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Pek çok tarihi dokuya sahip ve Roma imparatorluğu gibi önemli bir tarihe ev sahipliği yapmış olan İtalya’da ilk olarak “Kızıl Şehir” olarak anılan Bologna’ya gidebilirsiniz. Bologna İtalya’da mutlaka gezilmesi gereken yerler listesinde en başta gelen yerlerden biridir. Burada Ortaçağ mimarisini görebilirsiniz. Eğik kule, müzeler, Neptün Çeşmesi gibi pek çok yeri ziyaret edebilirsiniz. İtalya’da gezilecek yerler listesinde ikinci sırada ise Cenova gelmektedir. Sahip olduğu sanat, müzik, gastronomi gibi özellikleri nedeniyle turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Cinque Terre, de 5 köyden oluşan masmavi denizi ve kayalıkları ile masallardan çıkmış gibi bir görünüme sahip İtalya şehirlerinden biridir. Bu şehir muhteşem doğal yapısı ile UNESCO dünya mirasları listesinde de yer almaktadır. Como Gölü bir diğer gezilecek yerlerden biridir. Dünyaca ünlü Como Gölü Y şeklindeki yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

italyada gezilecek yerler 2

İtalya’da gezilecek yerler arasında bir diğer yer ise Floransa’dır. İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Floransa, Leonardo Da Vinci ve Michelangelo gibi ünlü sanatçıların yetiştiği bir şehirdir. Ayrıca İtalya krallığına da ev sahipliği yapmıştır. Bir sonraki yer ise Dünya Moda Sahnesi, modanın kalbinin attığı Milano. Avrupa’nın en zengin ve gelişmiş şehirlerinden biri olan Milano’da modaya doyacaksınız. 

Pisa kulesi de İtalya’nın sahip olduğu güzelliklerden biridir. İtalya’ya gidip Pisa önünde bir fotoğraf çektirmeden dönmek olmaz. Son olarak bir sonraki yer ise Pompei antik kentidir. Antik kent kalıntıları ve tarihte bir gezi istiyorsanız burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca İtalya’dan ayrılmadan önce mutlaka Roma’yı ziyaret etmeyi ve Kolezyum’u ziyaret etmeyi unutmayın.