’’ İYİ PARTİ BALÇOVA’DA HEDEF; YÜZDE...

'' İYİ PARTİ BALÇOVA'DA HEDEF; YÜZDE 50+BİR''

'' İYİ PARTİ BALÇOVA'DA HEDEF; YÜZDE 50+BİR''

'' İYİ PARTİ BALÇOVA'DA HEDEF; YÜZDE 50+BİR''
12 Nisan 2018 - 11:18

'' İYİ PARTİ BALÇOVA'DA HEDEF; YÜZDE 50+BİR''

İYİ Parti Balçova Kurucu İlçe Başkanı Serap Özöktem, ilçedeki yapılanmaları ve hummalı çalışmaları Yenigün'e anlattı. Eğitim, kadın, aile başta olmak üzere mahalle mahalle sorun dinlediklerini belirten Başkan, 2019'da yarıdan bir fazla oy hedeflediklerini ve bunu başaracaklarını söyledi.


"Eğitim ve kadın önceleğimiz"

İYİ Parti olarak eğitime ve kadına oldukça önem verdiklerini belirten Başkan Özöktem, ''Güçlü toplum olmanın temel esası ailedir. Bu ailenin temelinde kadın var. Çeşitli nedenlerden dolayı İzmirimizde boşanma oranlarının gitgide arttığını biliyoruz. Bu çok üzücü. Bu konuda partimizin, Türkiye'nin gelişmesi için hazırladığı sosyal politikalar ile ilgili çalışmalar var. Bunlardan bazıları; evlilik öncesi eğitim, aile danışma hizmetleri ve iş hayatını ve kadının destekleyen konularda kreş ve çocuk bakım hizmetleri... Şiddet ve istismarın önlenmesi için hazırladığımız bir program var. Ailede bulunan engelli ve yaşlıların hizmet durumları ilgili de önemli planlamalarımız var. Aile yapısını bozan bağımlılıkların azaltılması için de çalışmalarımız olacak. Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırılması için çalışmalarımız var.  Bunlar yakın zamanda genel merkezimizin duyuruları ile tüm halkımızla paylaşılacak. İktidarımızın ilk 5 yılında özellikle kadınlar arasında okur yazar olmayan kalmayacak. Eğitim en çok önem verdiğimiz konulardan biri, 11 yıllık eğitim sürecinde eğitimini tamamlamayan kimse kalmayacak. Eğitimi bir yere oturtamazsak bazı şeyler eksik kalır. Ama eğitimi iyi yerde konumlandırırsak herşeyin yavaş yavaş düzeleceğine inanıyorum. Tüm bunların yanında  önceliğimiz Türkiye'yi parlementer sisteme döndürmek''diye konuştu.

İYİ Parti Balçova Kurucu İlçe Başkanı Serap Özöktem, Balçova'da İYİ Parti'ye yoğun bir ilgi olduğunu söyledi. Başkan Özöktem, ''Partimize çok ciddi bir teveccüh var.2019 hedefimiz hem yerel hem genel seçimler için yüzde 50 artı bir''dedi.
Göreve geldiğinde bu yana yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten İYİ Parti Balçova Kurucu İlçe Başkanı Serap Özöktem 2019 hedeflerini Yenigün'e anlattı. Başkan Özöktem,''Partimize çok ciddi bir teveccüh var. Üye sayımızda bu teveccühe orantılı bir şekilde günden güne büyüyor. Dersimize iyi çalıştık, tüm sorunlara hakimiz. Balçova halkı tarafından sevilen, Balçova'yı tanıyan, söylediklerini yapabilecek, vaatlerinin arkasında durabilecek, yaşanabilir bir Balçova için hedefler ortaya koyabilen bir aday ile Balçova'yı alacağımıza inanıyoruz. Henüz erken olsa da bu konu ile ilgili çalışmalarımız var.Yaşanabilir bir Balçova hayali çok da zor değil. 2019 hedefimiz hem yerel hem genel seçimler için yüzde 50 artı bir''dedi.


''ÇALIŞMALARDA HIZ KESMİYORUZ''
İYİ Parti'ye İzmir'de ve Balçova'da yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen İYİ Parti Balçova Kurucu İlçe Başkanı Serap Özöktem, parti olarak siyasetin merkezinde olduklarını dile getirdi. Başkan Özöktem 2019'a hızlı ve yoğun çalışma temposuyla hazırlandıklarını ifade ederek, ''Partimiz kurulduktan sonra hızlı bir yapılanma sürecine geçtik. Sokağın nabzını iyi tutabilen bir siyasetçiyim. Partimize çok ciddi bir teveccüh var. Üye sayımızda bu teveccühe orantılı bir şekilde günden güne büyüyor. Atandığımız günden bu yana saha çalışmamıza başladık. Ben masa başında siyaset yapacak bir siyasetçi değilim. Sokakta olmayı, herkese dokunarak siyaset yapan biriyim. Zaten Sayın Genel Başkanımız Merak Akşener de , '' Biz masada siyaset yapmaya gelmedik, biz topuklarımızı eskiteceğiz''dedi. Çok doğru söylüyor. Göreve geldiğimizden itibaren çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Partimizin kurulma sürecinde birçok baskı ve engellemeyle karşılaştık. Ancak milletin kurduğu bir parti milletin teveccühü ile yükseliyor. Biz çalışmalarımızı yaparken yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Seçim zamanında çalışan bir ilçe başkanı değilim. Biz her gün tam zamanlı bir şekilde siyaset yapıyoruz. İYİ Parti tam olması gereken zamanda, milletin ihtiyacının doruk noktasına yükseldiği bir zamanda Türkiye siyasetinde konumlandı. Partimiz çok doğru bir zamanda konumlandığı için inanılmaz derecede bir ilgi var. Dolayısıyla AK Parti ve CHP'nin arasında herkesin istediği bir İYİ Parti konumlandı. Bu teveccühten dolayı diğer partilerden aramıza gelen oldukça arkadaşımız var. Biz siyasetin ne sağında ne solundayız, biz siyasetin tam ortasında, merkezindeyiz. Bu nedenle her partiden kişi aramızda var. Biz kadınlar olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinde bize verdiği hakları sonuna kadar savunarak Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Tüm çalışmalarımız bu yönde hızla devam ediyor''diye konuştu.


"DERSİMİZE İYİ ÇALIŞTIK''
İYİ Parti Balçova İlçe Teşkilatı olarak Balçova'nın tüm sorunlarını içeren bir fizibilite raporu hazırladıklarını belirten Başkan Özöktem, çalışmalarını stratejik bir biçimde sürdürdüklerini ifade etti. Başkan Özöktem, ''Göreve geldiğimde yaptığım ilk iş Balçova'nın bir fizibilite raporunu çıkarmak oldu. Balçova'nın her bir sorununa hakimiz. Hangi mahalle hangi illerden göç almış. Eğitim, yaşam kalitesi oranı nasıl.. Daha önceki seçimlerde kaç sandık kurulmuş, hangi mahalleler nereye oy vermiş. Dersimize iyi çalıştık. Ayrıca Balçova İlçe Teşkilatı olarak bizle gönüllü olarak çalışan eğitmenlerle çalışıyoruz. Çalışmalarımızı stratejik olarak yapıyoruz. Balçova'da gençler umutsuz. Gençlerin hayal kuramadığı bir Türkiye bir İzmir bir Balçova zor gider. İYİ Parti'nin iktidarında gençler geleceğe umutla bakacak''dedi.


''OLMAYACAK VAAT YOK''
Balçova'nın sorunları hakkında değerlendirmelerde  bulunan Başkan Serap Özöktem, 2019 yerel seçimlerinde Balçova için aday çalışmasına başladıklarını belirterek, ''Balçova'da trafik inanılmaz derecede sıkıntılı. İlçemizde ciddi derecede otopark yetersizliği var. İmar planlaması oldukça bozuk, yeşil alan yok denilecek kadar az. Altyapı sorunu çok fazla. Daha birçok sorun mevcut. Burada her seçim zamanı aynı vaatlerde bulunulmuş ve birçoğu da yapılmamış. Biz yapılmayacak vaatlerin sözünü vermek ve sonunda hiçbirşey yapmamaktansa, yeşilliğiyle, imarıyla, alt yapı çalışmasıyla, trafiğiyle yaşanabilir bir Balçova inşaa edeceğiz. Biz bunun sözünü veriyoruz. Ben nasıl yaşamak istiyorsam Balçova halkının da öyle yaşamasını istiyorum. Yaşanabilir bir Balçova hayali çok da zor değil. Siyaset iktidar olmak için yapılır.  O yüzden 2019 hedefimiz hem yerel hem genel seçimler için yüzde 50 artı bir. Balçova halkı tarafından sevilen, Balçova'yı tanıyan, söylediklerini yapabilecek, vaatlerinin arkasında durabilecek, yaşanabilir bir Balçova için hedefler ortaya koyabilen bir aday ile Balçova'yı alacağımıza inanıyoruz. Henüz erken olsa da bu konu ile ilgili çalışmalarımız var. İYİ Parti ve Balçova için zaman en iyisini gösterecek''şeklinde konuştu.

Gizem TABAN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde
İşsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde
Bakan Albayrak: 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi kurtaracağız'
Bakan Albayrak: 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi...