"İYİ Parti, bir isyanın DIŞA...

"İYİ Parti, bir isyanın DIŞA VURUMUDUR"

"İYİ Parti, bir isyanın DIŞA VURUMUDUR"

"İYİ Parti, bir isyanın DIŞA VURUMUDUR"
08 Mart 2018 - 09:18

"İYİ Parti, bir isyanın DIŞA VURUMUDUR"

İYİ Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, 2019 hedeflerini Yenigün'e anlattı. Başkan Yıldırım, ''2019 yerel seçimlerinde Karşıyaka'da CHP'den yüzde 48, AK Parti'den yüzde 6, MHP'den  de yüzde 5 oy alacağız. Partimiz, bir halk hareketidir, isyanın dışa vurumudur''dedi


İYİ Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, 2019 seçimleri ve hedefleri, Karşıyaka'nın sorunları ve Dünya Kadınlar Günü'ne yönelik Yenigün'e açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldırım,''Son yerel seçimlerde mevcut yerel iktidarın aldığı oy oranı yüzde 71, bunun yüzde 48'ine talibim. Bu yüzde 48'i alamazsam kendimi başarısız sayarım. Çünkü bu yüzde 71'in içindeki 48'de, sadece AK Parti iktidar olmasın diye oy verenler var. AK Parti'nin 2002'den bu yana aldığı oy oranı yüzde 16, bunun yüzde 6'sına talibim. MHP'nin aldığı oy oranı yüzde 7 buçuk, onun da yüzde 5'ine talibim''ifadelerini kullandı.

HALK HAREKETİ
İYİ Parti'nin birçok farklı eğilimi içinde barındırdığını belirten İYİ Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım,''İYİ Parti birçok eğilimi içinde barındıran bir parti. İYİ Parti bir halk hareketi, isyanın dışa vurumu. Biz İYİ Parti hareketine, Sakarya Meydan Muharebesi öncesi hazırlığı olarak bakıyoruz. Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk, Sakarya Meydan Muharebesine hazırlanırken, kimseye etnik, dini, siyasi görüşünü sormayarak herkesi biraraya getirmişse ve oradaki insanlar nasıl ki geriye döneceklerini düşünmemişlerse, İYİ Parti de iyi şeyler yapmaya çalışıyor, iyi insanları biraraya getirmeye çalışıyor. Bizim iki tane kırmızı çizgimiz var. Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti ve Atatürk İlke ve İnkilapları. Biz, bu çizgiler doğrultusunda iyi insanları biraraya toplayıp bu halk hareketini ete kemiğe büründürmeye çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda, Halkımızın teveccühü ile Genel Başkanımızın Sayın Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığını kutlayacağız. Biz bu inançla yola çıktık''diye konuştu.

'İKİ CEPHE İLE SAVAŞIYORUZ'
Yeni bir parti olmalarına rağmen katılımın ve ilginin yoğun olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, Karşıyaka bazında hem yerel hem de genel iktidar ile mücadele ettiklerini söyledi.  Başkan Yıldırım,''Çok yeni olmamıza rağmen, şuan Karşıyaka ilçe örgütü olarak beş bine yakın üyemiz var. Üye sayımızın katlanarak devam edeceğini ve halkın büyük umutlarla buraya geldiğini görüyorum. O umutların karşılığını vereceğimizi düşünüyorum. Biz, Karşıyaka'da 2 cephe ile savaşmaktayız. Biri yerel yönetim. Keşke yerelde iyi şeyler yapılıyor olsaydı da biz sadece genel iktidar ile mücadele ediyor olsaydık. Mevcut yerel yönetimin bağlı bulduğu siyasi parti, halkın içinden olmayan adaylar çıkardı. Karşıyaka halkı da sadece AK Parti Karşıyaka'yı almasın düşüncesiyle o partiye oy verdi. Bunların sonucunda Karşıyaka, köyden daha alt seviyelere kadar düştü. Bayraklı'nın, Karşıyaka'dan kopmasını yerel yönetimin başarısızlığı olarak görüyorum. Bunun yanısıra mevcut yatırımların halkın ihtiyaçlarına dönük yapılmıyor olması, belediye başkanı ve meclis üyelerinin Karşıyaka içinden seçilmemiş olması, sorunları tetikledi'' ifadelerini kullandı. 


 
HEDEF; YÜZDE 60
2019 yerel seçimlerinde diğer partilerin tabanlarının oylarına talip olduklarını ifade eden Başkan Yıldırım, hedeflerinin yüzde 60 olduğunu belirtti. Başkan Yıldırım,''Son yerel seçimlerde mevcut yerel iktidarın aldığı oy oranı yüzde 71, bunun yüzde 48'ine talibim. Bu yüzde 48'i alamazsam kendimi başarısız sayarım. Çünkü bu yüzde 71'in içindeki 48'de, sadece AK Parti iktidar olmasın diye oy verenler var. AK Parti'nin 2002'den bu yana aldığı ortalama oy oranı yüzde 16, bunun yüzde 6'sına talibim. MHP'nin aldığı oy oranı yüzde 7 buçuk, onun da yüzde 5'ine talibim. Toplamda yüzde 60 ile Karşıyaka'da İYİ Parti'nin iyi bir belediye başkanı ve meclis üyeleri çıkaracağını düşünüyorum. Geçen ay yaptırdığımız anketlere göre Karşıyaka'da İYİ Parti'nin oranı yüzde 46 civarındaydı. Daha da iyisinin olacağını düşünüyorum. Çünkü artık biz buradayız''şeklinde konuştu.

'İZMİR'İN AKIBETİ İYİ OLACAK'
Karşıyaka'nın sorunları hakkında da değerlendirmelerde bulunan BaşkanYıldırım, vatandaşlara seslenerek, ''İnsan odaklı seçim yapalım''dedi. 2019 seçimlerinde halkın İYİ Parti lehine oy kullanacağını düşündüğünü söyleyen Başkan Yıldırım,''Karşıyaka'da şuan hastane yok, stat yok. Geçen 15 yılda, Karşıyaka halkının parsel değil ada bazında imar talebine olmasına rağmen, parsel parsel imar verildi. Kısa vadeli düşünüyorlar, İzmir'in akıbetini düşünmüyorlar. İnsan odaklı seçim yapalım. İçimizden olanı, bileni seçelim. Geçmişinde bıraktığı izleri takip edebileceğimiz insanları seçelim. Ancak o zaman toplumsal refahı yakalayabiliriz. Verdiğimiz vergilerin heba olmadığını bildiğimiz zaman mutlu oluruz. Karşıyaka'nın yarasına merhem olacak, büyütecek, genişletecek, Karşıyaka halkına refah getirecek yatırımlardan uzak kalındı. Çünkü Karşıyaka'nın ihtiyaçlarını bilmiyorlar. Halk herşeyi görüyor. Teveccühlerini mutlaka AK Parti karşıtı bir muhalefette arayacaklardır. Diğer muhalif hareketlerin başarısızlığını gördüğünden doğrudan İYİ Parti'nin lehine oy kullanacaklarını düşünüyorum. Bizim niyetimiz iyi. Niyeti iyi olan insanların akıbeti de iyi olacaktır. İzmir'in de akıbeti iyi olacaktır''diye konuştu.

'SEVE SEVE YAPARIM'
2019 yerel seçimlerinde Karşıyaka Belediye Başkan Adayı gösterilecek kişinin olmazsa olmazının Karşıyaka'da yetişmiş olması gerektiğini vurgulayan Başkan Yıldırım, ''Bilgi birikimi olmalı, tecrübeli olmalı. Vizyonu olmalı, Karşıyaka'yı yaşıyor olmalı''dedi. Talep gelmesi doğrultusunda 2019 yerel seçimlerinde Karşıyaka Belediye Başkan adayı olabileceğinin sinyalini veren Başkan Yıldırım,''2014 yılında o zaman mensubu bulunduğum siyasi partiden belediye başkan adaylığı yaptım, 2009 senesinde de yaptım. 2019'da da seve seve yaparım. Siyaset, partinin programını yaşama geçirmek için yapılıyor. İYİ Parti'nin iyi niyetli düşüncelerini hayata geçirmek. Ben seve seve yaparım. Ama benden iyisini yapacağını düşündüğüm bir arkadaş olursa da desteklerim. Çünkü benim niyetim Karşıyaka'da belediye başkanı olmak değil. Karşıyaka'da kalıcı olmak. İnsan, siyaseti makamlar için değil, insanların gönlünü kazanmak için yapmalı''ifadelerini kullandı.

'KADINLARIMIZ BAŞTACIMIZDIR'
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yönelik açıklama yapan Başkan Yıldırım, ''Türk toplumunda kadın her zaman baştacıdır. Türk olmanın temelinde, anneye saygı, sevgi vardır. Zaman içerisinde bu kavramı yozlaştıranlar oluyor. Ama Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyette kadın, Cumhuriyetin baştacıdır. İYİ Parti'nin genel başkanı kadın, partimizde kadın kolları yok. Çünkü İYİ Parti'yi yönetenler kadın.Biz kadının ve erkeğin her şartta omuz omuza olması gerektiğini düşünüyoruz. Partimizin tüzüğüne göre, kadına şiddet ve çocuk istismarı suçlarından hüküm giymiş birinin, affedilmiş olsa bile partimize katılma ihtimali söz konusu değil.
Dünya Kadınlar Günü'nde de bunları tekrar hatırlatacağız. Kadınlar gününe Türkiye'nin en büyük kadını ve annesi Zübeyde annemizi ziyaret ederek başlayacağız.  Daha sonra kadınlarımıza karanfil dağıtarak kadınlar gününü kutlayacağız. Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutlu olsun''diye konuştu.  

Gizem TABAN 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Körfez Festivali'nde İkinci Gün Coşkusu
İzmir Körfez Festivali'nde İkinci Gün Coşkusu
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama