İYİ Parti İzmir 1. Olağan İl Kongresi!

İYİ Parti İzmir 1. Olağan İl Kongresi!

İYİ Parti İzmir 1. Olağan İl Kongresi!

İYİ Parti İzmir 1. Olağan İl Kongresi!
10 Mart 2018 - 14:10

İYİ Parti İzmir Kongresi'nden Ayrıntılar!

İYİ Parti İzmir 1. Olağan İl Kongresi, partililerin yoğun katılımı ile Balçova Kardelen Düğün Salonu’nda gerçekleşti. 
Meral Akşener  önderliğinde kurulan İYİ Parti, 1. Olağan İzmir il Kongresini gerçekleştirdi.  Şekil gereği yapılan kongrede, Başkan Yıldırım Ulupınar seçime tek liste olarak girdi. Kongreye yoğun katılım olurken, kongrenin divan başkanlığını İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yaptı. 551 delegenin oy kullanacağı kongreye, Parti sözcüsü ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray  ve Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Ertürk Özel, Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler katıldı. İl Başkanı Yıldırım Ulupınar  ve eşi  Akter Ulupınar, partililer tarafından salonda coşkuyla karşılandı.  Saat 10.00 da başlaması gereken kongre saat 11.30 civarında başladı. Salon İYİ Parti flamaları, Meral Akşener ve Atatürk fotoğraflarının bulunduğu afişlerle donatıldı. Salonda ‘Yiyici değil İYİ’ciyiz’, ‘Milletle ittifak, Meral’le iktidar’ pankartları göze çarptı.

‘HAVAİ FİŞEĞİ PATLATTIK’
Kongrenin açılış konuşmasını İYİ Parti İl Başkanı Ulupınar yaptı. Başkan Ulupınar konuşmasına şu sözlere yer verdi:
 ‘’İl binamızı tuttuktan sonra İYİ Parti’ye yakışır şekilde yapmak için 3 ay çalıştık. 3 ay gibi bir sürede toprağın tozun içinde her gün 500-600 kişiyi hazırladık. İnşaat halindeki bir parti her gün 500 kişiyi ağırlarsa ne olur? Bu iktidarın ayak sesleri demektir. İl yönetimini oluştururken sıkıştım. Genel Merkez’i aradım. ‘Talep çok fazla. Mümkünse yönetim sayısını yükseltebiliriz miyiz’ dedim. 85 kişilik yönetimi oluşturduk. İl binamızın açılışı ne muhteşemdi. Hayatımın en gururla hatırlayacağım günüydü. Bugünü unutulmaz kılan sizlersiniz. Hepinize bin defa milyon kere teşekkür ediyorum. Türkiye’de iktidar olmak için havai fişek patlatmamız lazım dedim. 17 Şubat’ta patlattık. Türkiye’de iktidara alternatif bir parti var. Herkes İYİ Parti’nin arkasına geçti. 
Durduk yere siyasi parti kurulur mu? 3-5 kişiyi milletvekili belediye başkanı yapalım diye kurulmaz. Siyasi parti ihtiyaçtan kurulur. İktidara bakın. Terör 10 kat fazla arttı. Ekonominin durumu ortada. Dış ülkelerdeki itibarımız geriledi. Ülkeyi kardeş kavgasına götürüyorlar. Fabrikalarımızı sattılar, satıyorlar. Son olarak şeker fabrikalarını satışa çıkarttılar. 


‘KADIN LİDERDEN KORKTULAR’
Terör ekonomi ülkede sorun ama ülkeyi bekleyen en büyük tehlike kardeş kavgası! Türkiye’nin yüzde 50’si diğer yüzde 50’ye küfür ediyor. Ülkeyi karpuz gibi ikiye böldüler. Bu iş nereye gidecek göremiyorlar. Bu yetmedi kadınlarımız kızlarımız hakkında dine dayalı sözler başladı. ‘Sokağa çıkmayacaksınız’ ‘okumayacaksınız’ ‘eve kapanacaksınız’ ‘kocanızın kölesi olacaksınız’. Kadınlarımız merak etmesinler. Bu karanlık zihniyete inat bu zihniyeti yerle bir edecek aziz milletimiz liderini çıkarttı. Aziz milletimiz ‘Onların ilkel düşünceleri varsa bizim de Meral Akşener’imiz var’ dedi. Kadına böyle bakan bir zihniyet karşısında kadın bir lider görmesi  nedeniyle korktu.


‘SİYASİ ALZHEİMER İTTİFAKI’
MHP-AK Parti birbirine söylediklerini unuttu, ittifak kurdu. Bu İYİ Parti’den korkma ittifakıdır. Milli ittifak, cumhur ittifakı dediler. Bunlar her şeyi unutuyor. Vatandaşta bunlara 'siyasi alzheimer ittifakı' diyor.


PARLAMENTER SİSTEM VURGUSU
Sizlerden yetkiyi alır almaz parlamenter sisteme geri döneceğiz. Ne çabuk Meclis’e girdiniz de parlamenter sistemi getireceksiniz diyorlar. Bu teşkilat bana başka bir şey düşündürmez ki! Cumhurbaşkanı Meral Akşener olacak Allah nasip ederse. Başbakan bizden biri olacak, Meclis Başkanı da bizden biri olacak.
Adil ve mutlu bir Türkiye’nin temellerini atacağız iktidar olduğumuzda. Meral Akşener herkesin Cumhurbaşkanı olacak.


‘İZMİR DEMOKRASİNİN BEŞİĞİ’
İzmir’i bir başka seviyorum. Bir başka güzel insanlar var. Yüklendiği başka bir misyon var. Demokrasi deyince bayrak deyince Atatürk deyince ayrı bir yeri var İzmir’in. Demokrasi tarihine baktığımızda İzmir’i ayrı bir yere oturtmak gerek. Demokrasinin beşiği İzmir. Güç karşısında hiç başına eğmemiş, demokrasiden yana tavır koymuştur İzmir… İradesini hiçbir güce ipotek ettirmemiştir İzmir… Bu güzel şehrin insanları kendi değerlerini hep esas almıştır. 2002’den 1 Kasım’a kadar yapılan bütün seçimlerde demokrasiden uzaklaşan bütün partilere ‘hayır’ oyu vermiş İzmir... Bu özel şehirde il başkanı olmak onur ve gurur verici. İzmir olarak İYİ Parti’nin sahadaki lokomotifi olmaya talibiz’’

Başkan Ulupınar konuşmasını “İzmir’in sandıklarında çiçekler açacak” sözleriyle bitirdi. Ulupınar’ın konuşmasının ardından salondaki partililer hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi. 

‘TÜRKİYE İYİ OLACAK’
Ulupınar’ın konuşmasından sonra divan başkanı yapan Koray Aydın ülke gündemine yönelik konuştu. Aydın, ‘’Türkiye’nin kuruluş ayarlarına yani fabrika ayarlarına geri dönmesi ve Anayasal düzen yeniden tesis edilmesi lazım. Çok partili parlamenter demokratik sistemin yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Alternatif İYİ Parti’dir. Bazen meraktan bazen iyi niyetten bazen de art niyetli olarak kimlerin partisi diye soruyorlar. Adı üzerinde iyilerin, cesurların, milliyetçilerin, demokratların, mukaddesatçıların partisi. Cumhur ittifakı kendini milli ve yerli olarak tanımlıyor diyebilirsiniz. Bu ittifak ihtiyacı nereden çıktı? Hepimiz biliyoruz ki İYİ Parti kuruldu, ülkede siyasetin dengeleri değişti. iktidar tek başına yüzde 50 artı biri bulamıyor, müttefiki de yüzde onu aşamıyor. Olsa olsa çıkar ittifakı olur. Milli ittifakı olmaz. Bal bal demekle ağız ballanmaz. Zamanında ırkçı kafatasçı dediklerin söylemlerini mevsimlik kullanarak milliyetçi olunamaz. Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür diyor Atatürk. Yerlilik ve millilik sözle değil özle olur. Yarın elbet bizimdir. Yüce Allah’a şükürler olsun ki İYİ Parti olarak gördüğümüz ilgiden ve teveccühten memnunuz. Bu ilgiye, sevgiye, coşkuya layık olacağız. İzmir İYİ olacak Türkiye İYİ olacak” dedi.

‘ATEŞ BACAYI SARMIŞ’
Cumhurbaşkanlığı seçimi için konuşan Aydın, “Aslında millet kararını vermiş. Recep Tayyip Erdoğan ve Meral Akşener’in ikinci tura kalacağı kesin. Bu 1 değil, 2 değil, 3 anket değil. Sürekli yapılıyor. Saflar oluştu. 2 ay önceki ankette. Yüzde 45’e, 42 buçuk Tayyip Erdoğan’ın önde olduğu bir tablo vardı. Son yapılan ankette 45-45 eşitlik var. 9 puan da kararsız.  Kararsızların yüzü bize dönük. Zaten bu dönemde AKP’liyim diyen korkusuzca göğsünü gere gere söylüyor. Bize oy verecek olanlar korktuğu için açıklayamıyor. Bu neyi gösteriyor? Cumhurbaşkanlığı seçimini bizim kazanacağımızı gösteriyor. Ateş bacayı sarmış” diye konuştu.

ÇIRAY: HAVANIZI ALACAKSINIZ
İYİ Parti olarak ciddi kadrolara sahip olduklarını dile getiren Aytun Çıray, “İYİ Parti’nin çok ciddi kadroları var. Divan başkanı deneyimli siyasetçi bakanımız var. Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyadaki en saygın Merkez Bankası Başkanı Sayın Durmuş Yılmaz bizim kadromuzda. Hazine Bakanı Sayit Alper Yılmaz bizim kadromuzda. Bizim kadromuzda ünlü ekonomistler, genel başkanın özel danışmanları var. Türkiye’yi yönetmeye hazır kadro bizim kadromuz. Tam dört tane büyükelçimiz var. İktidar partisinin yok. Sayın Ümit Özdağ, güvenlik siyasetçilerinde en iyi isimlerden biri. Çok insan var çok. Onun için biz Türkiye’yi yönetmeye başta sayın Meral Akşener olmak üzere hazırız hazır. Bizim iddiamız iktidar. İzmir’de meydanlara Adana’da salonlara sığmadık. Ankara’da yer yerinden oynayacak. Korku dağları bekliyor. Bir ittifak yasası ortaya çıkardılar. Neden? Bugün Türkiye’de İYİ Parti olmasaydı ve Meral Akşener ortaya çıkmasaydı bugün Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimini tartışıyor olmasaydı. Cumhurbaşkanı ayağını uzatıp seçimi kazanacaktı. Oyunu bozan sizsiniz. İYİ Parti kurulunca ittifak ihtiyacı çıktı. İYİ Parti’nin misyonu var. Parti kurmak turşu kurmaya benzemez. Parti kurmak ciddi bir iştir. Havanızı alacaksınız.”

Ulupınar’ın konuşmasından satır başları şöyle:
İl binamızı tuttuktan sonra İYİ Parti’ye yakışır şekilde yapmak için 3 ay çalıştık. 3 ay gibi bir sürede toprağın tozun içinde her gün 500-600 kişiyi hazırladık. İnşaat halindeki bir parti her gün 500 kişiyi ağırlarsa ne olur? Bu iktidarın ayak sesleri demektir.
İl yönetimini oluştururken sıkıştım. Genel Merkez’i aradım. ‘Talep çok fazla. Mümkünse yönetim sayısını yükseltebiliriz’ miyiz dedim. 85 kişilik yönetimi oluşturduk.

HAVAİ FİŞEĞİ PATLATTIK
İl binamızın açılışı ne muhteşemdi. Hayatımın en gururla hatırlayacağım günüydü. Bugünü unutulmaz kılan sizlersiniz. Hepinize bin defa milyon kere teşekkür ediyorum. Türkiye’de iktidar olmak için havai fişek patlatmamız lazım dedim. 17 Şubat’ta patlattık. Türkiye’de iktidara alternatif bir parti var. Herkes İYİ Parti’nin arkasına geçti.
Durduk yere siyasi parti kurulur mu? 3-5 kişiyi milletvekili belediye başkanı yapalım diye kurulmaz. Siyasi parti ihtiyaçtan kurulur. İktidara bakın. Terör 10 kat fazla arttı. Ekonominin durumu ortada. Dış ülkelerdeki itibarımız geriledi. Ülkeyi kardeş kavgasına götürüyorlar.
Fabrikalarımızı sattılar, satıyorlar. Son olarak şeker fabrikalarını satışa çıkarttılar. Rıza Sarraf olayı üzerinden ‘aman bize bulaşmasın’ diye fabrikaları peşkeş çekiyorlar.

EN BÜYÜK TEHLİKE KUTUPLAŞMA
Terör ekonomi ülkede sorun ama ülkeyi bekleyen en büyük tehlike kardeş kavgası! Türkiye’nin yüzde 50’si diğer yüzde 50’ye küfür ediyor. Ülkeyi karpuz gibi ikiye böldüler. Bu iş nereye gidecek göremiyorlar. Bu yetmedi kadınlarımız kızlarımız hakkında dine dayalı sözler başladı. ‘Sokağa çıkmayacaksınız’ ‘okumayacaksınız’ ‘eve kapanacaksınız’ ‘kocanızın kölesi olacaksınız’. Kadınlarımız merak etmesinler. Bu karanlık zihniyete inat bu zihniyeti yerle bir edecek aziz milletimiz liderini çıkarttı. Aziz milletimiz ‘Onların ilkel düşünceleri varsa bizim de Meral Akşener’imiz var’ dedi. Kadına böyle bakan bir zihniyet karısında kadın bir lider görmesi  nedeniyle korktu.

İTTİFAK SALVOSU 
MHP-AK Parti birbirine söylediklerini unuttu, ittifak kurdu. Bu İYİ Parti’den korkma ittifakıdır. Milli ittifak, cumhur ittifakı dediler. Bunlar her şeyi unutuyor. Vatandaşta bunlara 'siyasi alzheimer ittifakı' diyor.

PARLAMENTER SİSTEME GERİ DÖNECEĞİZ
Sizlerden yetkiyi alır almaz parlamenter sisteme geri döneceğiz. Ne çabuk Meclis’e girdiniz de parlamenter sistemi getireceksiniz diyorlar. Bu teşkilat bana başka bir şey düşündürmez ki! Cumhurbaşkanı Meral Akşener olacak Allah nasip ederse. Başbakan bizden biri olacak, Meclis Başkanı da bizden biri olacak.
Adil ve mutlu bir Türkiye’nin temellerini atacağız iktidar olduğumuzda. Meral Akşener herkesin Cumhurbaşkanı olacak.

İZMİR OLARAK İYİ PARTİ’NİN LOKOMOTİFİ OLMAYA HAZIRIZ
İzmir’i bir başka seviyorum. Bir başka güzel insanlar var. Yüklendiği başka bir misyon var. Demokrasi deyince bayrak deyince Atatürk deyince ayrı bir yeri var İzmir’in. Demokrasi tarihine baktığımızda İzmir’i ayrı bir yere oturtmak gerek. Demokrasinin beşiği İzmir. Güç karşısında hiç başına eğmemiş, demokrasiden yana tavır koymuştur İzmir… İradesini hiçbir güce ipotek ettirmemiştir İzmir… Bu güzel şehrin insanları kendi değerlerini hep esas almıştır. 2002’den 1 Kasım’a kadar yapılan bütün seçimlerde demokrasiden uzaklaşan bütün partilere ‘hayır’ oyu vermiş İzmir... Bu özel şehirde il başkanı olmak onur ve gurur verici... İzmir olarak İYİ Parti’nin sahadaki lokomotifi olmaya talibiz...
Ulupınar konuşmasını “İzmir’in sandıklarında çiçekler açacak” sözleriyle bitirdi. Ulupınar’ın konuşmasının ardından salondaki partililer hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı söyledi.


-

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Körfez Festivali'nde İkinci Gün Coşkusu
İzmir Körfez Festivali'nde İkinci Gün Coşkusu
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama
Galatasaray'a Coşkulu Karşılama