İzmir'de kıyafet dönüşüm kutularındaki ürünleri çalan kişiler İzmir Emniyeti’nin etkili çalışması sonucu kısa sürede bulunmuş, 5 kişi göz altına alınmıştı. 5 kişiden 4’ü tutuklanırken, 1 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde Türk Kızılayı’nın geri dönüşüm kutularının talan edilmesi herkesi derinden yaralamıştı.  

İhtiyacı olanların kullanması için toplanan giysileri el çabukluğu ile çalan kişilerin yakalanması için İzmir Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı bir çalışma başlatmış, şüpheli 5 kişi kısa sürede yakalanarak gözaltına alınmıştı.

yenigün gazetesi manşet

Süreç hızlı işledi ve gözaltına alınan biri kadın 5 kişiden 4’ü tutuklandı. 1 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Haberi Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı duyurdu.

Toplumsal duyarlılık sonuç getirdi

Bunu yapan yandı; Cezası 1 yıllık kira Bunu yapan yandı; Cezası 1 yıllık kira

Şanlı hızlı müdahale için hem İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne hem iyilik hareketine sahip çıkan vatandaşlara hem de konuyu gündemde tutan Yenigün Gazetesi’ne ayrı ayrı teşekkür etti.

Şanlı “İnsanlığın gasp edilmesine tanık olduğumuz bu olay, aynı zamanda toplumsal duyarlılığımızın devam ettiğini anlamamız ve iyiliğe sahip çıkma noktasında herkesin hassasiyet göstermesi açısından çok önemli. 

Bu açıdan, yapanın yanına kar kalmayacağını gösterdikleri için İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne, ihtiyaç sahiplerini hakkını koruyan diğer vatandaşlara, konuyu gündeme getirip, sıcak tutan ve tüm gözlerin bu noktaya çevrilmesini sağlayan basın yayın organlarına ayrı ayrı teşekkür ederim. Dünyayı iyilik kurtaracak. iyilikten vazgeçmeyelim, ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatmaya devam edelim” diye konuştu.