İzmir Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı 3’üncü birleşiminin sonunda meclisteki tansiyon yükseldi. AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal’ın “İZBETON’un genel müdürü ancak Başkan Soyer’in reklamcısı gibi sokakta dolaşıyor” demesi üzerine konuşan Başkan Soyer, “Bir sonraki meclise kadar grup başkanvekilleri bu konuda karar versin. Bundan sonra gündem dışı konuşmalar bu üslupla devam etmeyecek” diye konuştu.

Hızal, “İZBETON görevini yapmıyor”

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, İZBETON’un görevini yapmadığını öne sürerek, “25 yıldır bu kenti biz değil siz yönetiyorsunuz. 25 yılda projelere toplamda 500 milyar lira aktarılmış. Nerede bu projeler? Hepsi İZBETON’da. İZBETON görevini yapmıyor, İZBETON’un Genel Müdür’ü ancak Başkan Soyer’in reklamcısı gibi sokakta dolaşıyor” görüşünü aktardı.

Soyer, “Gündem dışı konuşmalarda düzenlemeye gidilecek”

Soyer, gündem dışı konuşma taleplerinde düzenlemeye gidileceğine dikkat çekerek, “Gündem dışı konuşmalar artık meclis yönetmeliğine uygun olacak. Gündem dışı konuşmalar İzmir halkının zaman kaybı haline geldi. Konuşmaların içeriğine bakın. İZBETON Genel Müdürü’nün neler yaptığı falan filan… Bir sonraki meclise kadar grup başkanvekilleri bu konuda karar versin. Bundan sonra gündem dışı konuşmalar bu üslupla devam etmeyecek” açıklamasını yaptı.