İzmir’de Genel-İş üyesi işçiler işyerlerinde basın açıklaması yaprak, zamlara, yoksulluğa ve savaşa karşı herkesi 1 Mayıs’a çağırdı

Genel-İş İzmir 1, 2, 3 ve 9 No’lu Şubeler örgütlü oldukları İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait İZENERJİ ve İZELMAN işçileriyle 1 Mayıs öncesi basın açıklaması yaptı. Kültürpark’ta bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan açıklama öncesi holler gezen işçiler, sloganlar eşliğinde tüm çalışanları 1 Mayıs’a davet etti.

Ortak basın açıklamasını Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube İdari işler Baştemsilcisi Ebru İvgen okudu. Savaş, salgın ve krizin yüküyle 1 Mayıs’a doğru gidildiğini söyleyen İvgen, “Sermaye hükümetleri her vesileyle tüm kaynakları tekellere aktarıyor. Bu sömürü, yağma, eşitsizlik düzeninin sürdürülmesi için işçi ve emekçilerin hak arayışı, mücadelesinin önü kesiliyor” dedi.

“ZAMLAR GERİ ALINSIN”

“Derinleştiren yoksulluğa iğneden ipliğe her gün yapılan zamlara karşı, insanca bir yaşam için 1 Mayıs'ta alanlara davet ediyoruz. Sömürüye ve savaşa karşı yaşasın 1 Mayıs” diyen İvgen taleplerini şöyle sıraladı;

  • Akaryakıta, elektriğe, doğalgaza ve temel tüketimlere yapılan zamlar geri alınsın!
  • Savaşa hayır, savaş harcamalarına son!
  • NATO türü askeri paktlar dağıtılsın ve bütün ülkelerdeki yabancı askeri birlikler çekilsin!

İZSU ALİAĞA İŞÇİLERİ: ZAMLARA, YOKSULLUĞA, SAVAŞA KARŞI 1 MAYIS'A

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube üyesi İZSU Aliağa işçileri 1 Mayıs öncesi işyerleri önünde basın açıklaması düzenledi. İşçiler, zamlara, hayat pahalılığına ve ekonomik krize karşı her alanı 1 Mayıs alanına çevireceklerini söyledi.

İşçiler adına basın metnini okuyan Vedat Gül, “Bu sömürü, yağma, eşitsizlik düzeninin sürdürülmesi için işçi ve emekçilerin hak arayışı, mücadelesinin önü kesiliyor. Zamlara, yoksulluğa, savaşa karşı haydi 1 Mayıs'a” diyerek tüm işçi ve emekçileri 1 Mayıs mitingine davet etti.büyükşehir işçileri açıklama

Gözden kaçırmayın

Bayraklı sporun her dalında fark yarattı Bayraklı sporun her dalında fark yarattı

“İNSANCA YAŞAYACAK BİR ÜCRET İSTİYORUZ”

Genel-İş İzmir 8 No’lu Şube üyesi Karşıyaka Belediyesi işçileri, Örnekköy Şantiyesinde 1 Mayıs çağrısı yaptı. Buradaki açıklamayı işyeri Baştemsilcisi Ferit Akdoğan okudu.

Zamların geri alınmasını ve insanca yaşayacak bir ücret talebiyle sokaklarda olacaklarını söyleyen Akdoğan, herkese güvenceli istihdam sağlanması için 1 Mayıs’a katılım çağrısında bulundu.

(İzmir/EVRENSEL)