'İzmir Baba'ya veda... Maruflu son yolculuğuna uğurlandı

'İzmir Baba' lakabıyla tanınan İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Gazeteci-Yazar Sancar Maruflu,  sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Güncel 17.08.2021 - 18:57 17.08.2021 - 18:57

İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Gazeteci-Yazar Sancar Maruflu, önceki akşam tedavi gördüğü hastanede kalp ve solunum yetmezliğine bağlı problemler sebebiyle 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Maruflu, için ilk tören Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosunda düzenlendi. Kentin pek çok önemli isminin katıldığı törende Maruflu'nun Türk bayrağına sarılı tabut sahnede yer aldı.

Düzenlenen törene çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, siyasetçi ile ekonomi, sanat, spor camiasından isimler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Maruflu’nun hayatını anlatan bir kısa film gösterildi. Ardından katılımcılar, Maruflu’nun naaşı önünde yaptıkları duygu dolu konuşmalarla ‘İzmir Baba’yı son yolculuğuna uğurladı. Burada düzenlenen törenin ardından Maruflu'nun naaşı Bostanlı Beşikçioğlu Camii'ne getirildi. Maruflu için ikindi namazını mütekip cenaze namazı kılındı.

Kılınan cenaze namazının ardından Maruflu'nun naaşı toprağa verilmek üzere götürüldü. Başkan Soyer ve vekiller Maruflu'nun tabutunu omuzladı.

Maruflu, Işıkkent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@